Виборча дільниця
Виборча дільниця 5 канал

Порушень менше, ніж у 2014 році – Айвазовська про хід президентських виборів

  Читайте по-русски
  Канадська місія Спостереження CANADEM відзначила чесне і вільне проведення виборів в Україні

  Під час прес-конференції голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що у порівнянні з виборами 2014 року кількості порушень у ході голосування та підрахунку голосів зменшилася. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  "Щодо порушень, які мали місце в ході дня виборів, наші спостерігачі їх фіксували. На момент проведення ранкового засідання, ходу голосування і навіть підрахунку голосів ми відзначаємо позитивну тенденцію, порівняно навіть з президентськими виборами 2014 року. Тобто кількісні показники порушень і їхня територіальна приналежність, відсоткова репрезентація в межах України є меншою, ніж ми фіксували у 2014 році", – зазначила Айвазовська.

  Вона наголосила, що порушення щодо проведення ранкового засідання дільничними виборчими комісіями фіксувалося на 16% дільниць, тоді яку 2014 році це було майже 20% дільниць.

  "Недопуск спостерігачів на ранкові засідання фіксувалося на 0,5% виборчих дільниць у межах всієї країни. Тоді як у 2014 році такі факти мали на майже 5% дільниць", – підкреслила Айвазовська.

  За даними громадської мережі ОПОРА найчастішим порушенням було розголошення виборцями таємниці голосування шляхом демонстрування результатів волевиявлення та фотографування бюлетеня в кабінці для голосування чи поза її межами.

  "Показник в цілому по країні у 2019 році є вищим, ніж у 2014 на президентських виборах. Зокрема, факти розголошення таємниці голосування нашими спостерігачами були зафіксовані на 10% виборчих дільниць в межах України, фотографування бюлетенів також дещо зросло в порівнянні з 2014 роком", – йдеться у повідомленні.

  За її словами, якщо говорити про підрахунок голосів, то процедурних порушень було небагато.
  "Лише на 3% виборчих дільниць складено скарги, або додано окремі думки членів виборчих комісій до протоколу підрахунку", – сказала вона.

  Таким чином, за оцінками спостерігачів ОПОРИ, 97,7% дільничних виборчих комісій дотрималися законної процедури підрахунку голосів. На 99,3% ДВК не було виявлено жодних проблем, пов'язаних з наявністю кворуму у виборчих комісіях на етапі підрахунку голосів.

  Крім того, частими порушеннями, зафіксованими спостерігачами ОПОРИ в день голосування, були спроби видачі членами виборчих комісій бюлетеня без пред’явлення виборцями належних документів (паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України, військового квитка – для військовослужбовців строкової служби).

  Вказані зловживання зафіксовані 14,5% виборчих дільниць.

  Отже, за даними ОПОРИ, робота абсолютної більшості дільничних виборчих комісій в день голосування проходила з дотриманням положень українського законодавства і за відсутності явних ознак системних зловживань.

  Варто зазначити, що Канадська Місія Спостереження CANADEM відзначила чесне і вільне проведення виборів в Україні.

  "Вибори проведені чесно, вільно і вони таким чином розбудовують довіру населення до таких демократичних процесів, в тому числі можна очікувати довіри й до наступних парламентських виборів" – наголосив голова місії CANADEM в Україні Ллойд Аксуорті.

  Він також додав, що "явка у 63% є показником "якого б хотіли досягти багато розвинених демократій у світі".

  Попередній матеріал
  Весна з французьким шармом: Гала-концерт "Вечір франко-українського балету" в Національній опері України
  Наступний матеріал
  Діє у важкопрохідних місцях: у США представили робота Grizzly для американських військових
  Loading...

  Заборонено спілкуватися з журналістами: в Україну приїхали "мовчазні" спостерігачі ENEMO

  На вибори президента приїдуть 2 тисячі офіційних іноземних спостерігачів – МВС

  Стало відомо, скільки міжнародних спостерігачів приїдуть на вибори президента України