Вибори в Україні
Вибори в Україні Depositphotos

Чому Порошенку вигідно, щоб до 2-го туру пройшов саме Зеленський – Солонтай пояснив

Читайте по-русски
Результат першого туру насправді був непрогнозований, вважає експерт

В ефірі "5 каналу" експерт з політики Олександр Солонтай розповів, чому Порошенку на руку, щоб до другого туру пройшов саме Зеленський. 

"Зеленський насправді в усіх кандидатів забрав голоси. І в Тимошенко, і у Бойка, і у Ляшка. Зрозуміло, що без Зеленського другий тур був би зовсім інакший. Тобто це були б зовсім інші кандидати, можливо. І Порошенко, з одного боку, може мати загрозу, що зайшов Зеленський, але Порошенко точно задоволений, що він у другому турі, і він, мабуть, задоволений, що в цьому другому турі немає нікого досвідченішого. Тобто тут є величезна кількість і плюсів, і мінусів, але точно не задоволені цим Бойко і Тимошенко, бо вони бачили, як Зеленський у них видгриз цілі електоральні пласти", – сказав експерт.

Солонтай також заявив, що результат першого туру особисто для нього став непрогнозованим: "Тут склалася така унікальна конфігурація, коли результат першого туру був непрогнозований, на мою думку. Ось для мене цей результат непрогнозований. Можливо, багато людей вийдуть зараз і скажуть, що ми так і передбачали, але я хочу нагадати, що ще день-два тому сказати достеменно і точно, хто буде в другому турі, було неможливо. І попри всі соціологічні опитування, які говорили, що в другий тур заходять Зеленський і Порошенко, або Зеленський і Тимошенко, це вже ж залежало від явки і від того, які виборці прийдуть".

Він також продовжив: "А кому була вигідна явка? Вийшло, що явка була вигідна всім, вона привела всіх виборців на дільниці. І те, що показували соціологи перед цим – відбулося. Тобто погода, дисципліна на дільницях, організоване голосування нічиїх виборців не відлякнуло, не мобілізувало і не деактивувало. І в результаті – та ситуація, яка була перед голосуванням, вона відобразилася на голосуванні".

Попередній матеріал
Попередні висновки щодо виборів: брифінг КВУ – відео
Наступний матеріал
Про "об'єднання з Тимошенко" та незадовільну роботу комісій: як пройшов брифінг "ЗЕ!Команди"
Loading...