Міжнародні спостерігачі
Міжнародні спостерігачі 5 канал

Фейкові новини і проблеми з видачею бюлетенів: які ще порушення зафіксували міжнародні спостерігачі на виборах (ОНОВЛЕНО)

Читайте по-русски
Місія представляла міжнародні організації: НАТО, Європарламент, ОБСЄ і ПАРЄ

Попри негативний вплив, зокрема і з боку Росії – перший тур виборів в Україні відбувся в конституційний спосіб і був демократичним. Про це заявили міжнародні спостерігачі, звіт місій яких чула кореспондентка 5-го Ірина Герасимова.

Місія представляла міжнародні організації: НАТО, Європарламент, ОБСЄ і ПАРЄ. Це представники щонайменше з 40 країн світу, серед них були як короткострокові спостерігачі, які спостерігали за днем голосування 31 березня, так і довгострокові, які приїхали на старті президентської кампанії і залишатимуться в регіонах до другого туру виборів. 

Загалом, як зазначили в місії, вибори були чесними. Однак чимало негативних моментів було зафіксовано.

Спостерігачі відзначили велику кількість технічних кандидатів, що не красить країну, також вони помітили технічні проблеми з видачею бюлетенів, транспортуванням їх з дільниць до ОВК.

До того ж у місії зауважили, що було багато фактів фальшивої інформації, фейкових новин, особливо в соціальних мережах.

"Ми спостерігали на понад 3-х тисячах дільниць, і частина спостерігачів залишилися на місцях продовжити свою місію. Ми відзначили поліпшення виборчого процесу. День виборів оцінений позитивно, і це відкриває шлях для другого туру", – наголошують під час прес-конференції.

Оновлено. Перший тур виборів Президента України відбувся без значних порушень. Такий попередній висновок Комітету виборців України. Понад 2 тис. спостерігачів цієї організації моніторили волевиявлення на дільницях. Переконують, підґрунтя для оскарження результатів виборів у кандидатів, які не пройшли до другого туру, немає. Погоджуються з цим і у громадянській мережі "Опора", яка теж моніторила голосування. Деякі вади зафіксували, втім, на результати голосування вони не вплинули. Якщо порівнювати з попередніми президентськими виборами 2014 року, то під час недільного голосування порушень було значно менше.

Більше – в сюжеті Ірини Герасимової:

 

Попередній матеріал
"Най це буде приємністю для Вашої Величності": як студенти Івано-Франківська королеву в гості запрошували
Наступний матеріал
"Хтось "по-приколу", хтось "проти" – Гримчак проаналізував, чому так багато українців проголосувало за Зеленського
Loading...