Попри негативний вплив, зокрема і з боку Росії – перший тур виборів в Україні відбувся в конституційний спосіб і був демократичним. Про це заявили міжнародні спостерігачі, звіт місій яких чула кореспондентка 5-го Ірина Герасимова.
Місія представляла міжнародні організації: НАТО, Європарламент, ОБСЄ і ПАРЄ. Це представники щонайменше з 40 країн світу, серед них були як короткострокові спостерігачі, які спостерігали за днем голосування 31 березня, так і довгострокові, які приїхали на старті президентської кампанії і залишатимуться в регіонах до другого туру виборів.
Загалом, як зазначили в місії, вибори були чесними. Однак чимало негативних моментів було зафіксовано.
Спостерігачі відзначили велику кількість технічних кандидатів, що не красить країну, також вони помітили технічні проблеми з видачею бюлетенів, транспортуванням їх з дільниць до ОВК.
До того ж у місії зауважили, що було багато фактів фальшивої інформації, фейкових новин, особливо в соціальних мережах.
"Ми спостерігали на понад 3-х тисячах дільниць, і частина спостерігачів залишилися на місцях продовжити свою місію. Ми відзначили поліпшення виборчого процесу. День виборів оцінений позитивно, і це відкриває шлях для другого туру", – наголошують під час прес-конференції.
Оновлено. Перший тур виборів Президента України відбувся без значних порушень. Такий попередній висновок Комітету виборців України. Понад 2 тис. спостерігачів цієї організації моніторили волевиявлення на дільницях. Переконують, підґрунтя для оскарження результатів виборів у кандидатів, які не пройшли до другого туру, немає. Погоджуються з цим і у громадянській мережі "Опора", яка теж моніторила голосування. Деякі вади зафіксували, втім, на результати голосування вони не вплинули. Якщо порівнювати з попередніми президентськими виборами 2014 року, то під час недільного голосування порушень було значно менше.
Більше – в сюжеті Ірини Герасимової: