Вибори 2019
Вибори 2019 5 канал

Без фальсифікацій і підкупів, але з безладом у комісіях – висновок КВУ щодо виборів

Читайте по-русски
За голосуванням спостерігало понад 2 тис. спостерігачів від КВУ

Перший тур виборів Президента відбувся без значних порушень і згідно з чинним законодавством. Таку інформацію оприлюднили під час брифінгу в Комітеті виборців України.

Зазначають, що порівняно з попередніми виборами глави держави 2014 року – під час цього волевиявлення зафіксували менше порушень. А ті, що були, стосувалися, зокрема, помилки в роботі ДВК, розголошення таємниці голосування, проведення агітації поза термінами, встановленими законом про вибори Президента України.

Також значна частина порушень була здійснена внаслідок незнання чинного законодавства, зокрема членами дільничних виборчих комісій. Загалом за перебігом голосування спостерігало понад 2 тис. спостерігачів від КВУ.

"Системних порушень, пов'язаних із підкупом, не було. Це перше. Системних порушень, пов'язаних із фальсифікацією голосування  – про що були серйозні підозри – не було. Це два. І поки що ми бачимо великий безлад в окружних виборчих комісіях. Ми бачимо затягування. Це традиційна проблема – спання на мішках із виборчою документацією, це, на превеликий жаль, має місце. Тобто я не виключаю, що будуть оскарження по окремих виборчих дільницях. Але за матеріалами понад 2 тис. спостерігачів ми поки не бачимо підстав для оскарження", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Попередній матеріал
У МВС розповіли про напади на поліцейських, які охороняли вибори
Наступний матеріал
Роботофестиваль із сумо: у Дніпрі школярі випробовували власні пристрої
Loading...

День та ніч виборів минули без системних порушень – ЦВК

ЦВК опрацювала вже понад 70% протоколів

Про "об'єднання з Тимошенко" та незадовільну роботу комісій: як пройшов брифінг "ЗЕ!Команди"

Чому Порошенку вигідно, щоб до 2-го туру пройшов саме Зеленський – Солонтай пояснив

У штабі Порошенка назвали ключові проблеми виборчих перегонів

У день волевиявлення поліція відкрила 31 кримінальне провадження