Фестиваль робототехніки у Дніпрі
Фестиваль робототехніки у Дніпрі 5 канал

Роботофестиваль із сумо: у Дніпрі школярі випробовували власні пристрої

Читайте по-русски
У змаганнях взяли участь представники Запоріжжя, Кременчука, Кропивницького, Броварів і Києва

Чий робот спритніший і маневрений – у Дніпрі дітвора випробувала власноруч сконструйовані автоматичні пристрої на фестивалі робототехніки. Учасники – понад сотня дітей віком від 9-ти років із різних куточків України. Змагалися юні техніки в різних номінаціях.

11-річні Поліна Янбих і Катерина Жушман із Кривого Рогу лише кілька місяців займаються в технічному гуртку. До Дніпра на фестиваль робототехніки дівчата привезли зібрану ними машинку.

"Базове – це необхідні датчики і, природно, колеса, акумулятор, і це все під'єднати. Але ми переробляли його. Вдосконалили, додавали нові деталі", – розповідають учасниці роботофестивалю.

Школярки беруть участь у змаганнях наймолодшої вікової групи з робо-сумо. Завдання – виштовхати іншу машину за ігрове поле. В цьому турнірі змагається і 10-річний Арсеній Прохорець.

Його пристрій – зазнає поразки: "Треба було робити інші колеса. Сам приніс колеса, сам зробив, але якби були тут гусениці, то ми б, певно, виграли".

15-річний Олексій Куркін із Київщини змагається в номінації високотехнологічних роботів. Його машина перемогла суперника: "Ми виграли за рахунок ковша, плюс – розташування датчиків. У противника вище, він не завжди бачить нашу машину, в нас нижче – ми завжди бачимо. Після 4 років занять – це дитячий садочок".

Змагалися між собою 38 пар у різних вікових групах і рівнях складності роботів. А загалом учасників – понад сотня школярів зі своїми розробками.

"Вони дивляться на те, які деталі, які подробиці… Більше інтересу стало до саморобок. Рано чи пізно вони все одно приходять до програмування контролерів і розв'язання реальних робототехнічних проблем, ближче до штучного інтелекту, ближче до розпізнавання образів", – розмірковує голова журі фестивалю робототехніки Юрій Чашка.

Загалом у змаганнях взяли участь представники Запоріжжя, Кременчука, Кропивницького, Броварів і Києва. Фестиваль у Дніпрі проводять вуже 3-й рік поспіль.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Без фальсифікацій і підкупів, але з безладом у комісіях – висновок КВУ щодо виборів
Наступний матеріал
У Миколаєві на одній з ОВК люди в черзі з ночі – сплять на підвіконнях і мішках з бюлетенями
Loading...

Не лише ковзає та повзає, а й плаває: американці створили робота-амфібію

На форумі Путіна представили "найсучаснішого робота", який виявився людиною в костюмі

"Маленькі воїни": як працюють бойові роботи на Донбасі – відео

Замість доярок – робот: у сімейній фермі на Сумщині завели розумного помічника

Роботи, безпілотні авто і голограми: топ-5 "розумних міст", у яких майбутнє вже настало

Японських роботів-помічників навчили спільного прибирання