Україна – ОБСЄ
Україна – ОБСЄ slavdelo.dn.ua

Вільно і на конкурентній основі: в ОБСЄ зробили заяву щодо Президентських виборів в Україні

  Читайте по-русски
  На думку представників ОБСЄ, це надихне українців продовжити демократичний розвиток

  Під час прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні у складі представників Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Парламентської асамблеї НАТО та Європейського парламенту спеціальний координатор ОБСЄ Ілка Канерва повідомив, що перший тур виборів Президента України був конкурентним і громадяни мали можливість вільного волевиявлення, заявляють у Місії спостерігачів ПА ОБСЄ на виборах в Україні. Про таке повідомляє "Інтерфакс-Украіїна".

  "Ми можемо говорити, безумовно, що це були конкурентні вибори і була забезпечена можливість голосувати за того кандидата, якого обирав громадянин. Безумовно, все буде визначатися в другому турі", – йдеться у висновках Місії спостерігачів ПА ОБСЄ на виборах в Україні.

  Крім того, за словами спецкоординатора ОБСЄ, в цілому вибори Президента України проходили вільно і кандидати могли змагатися без обмежень.

  "Можна говорити, що в цілому вибори проходили як вільні. Нам дуже важливо, щоб усі ресурси, які виділяли на вибори, були використані належним чином", – зазначив Канерва.

  "Мій особистий висновок – ці конкурентні вибори ведуть.... До другого раунду. Сподіваюся, що це надихне українців продовжити демократичний розвиток... з європейськими цінностями", – підсумував він.

  Крім того, у ПАРЄ позитивно оцінили демократичність проведення першого туру президентських виборів в Україні. Про таке інформує "Укрінформ".

  "Ми задоволені побачити, що кампанія була змагальною, але необхідно урегулювати ключові правові питання", – заявила Анжела Сміт, глава делегації Парламентської асамблеї Ради Європи.

  Нагадаємо, під час прес-конференції голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що порівняно з виборами 2014 року кількість порушень у ході голосування та підрахунку голосів зменшилася.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті у ДТП потрапила голова виборчої комісії, яка перевозила бюлетені: що відомо
  Наступний матеріал
  "Суспільне" запросило кандидатів у президенти на дебати
  Loading...

  Танки, артилерія та міномети: місія ОБСЄ виявила на окупованому Донбасі багато військової техніки

  Докази на стіл: Україна надала представникам ОБСЄ чергові свідчення "ИхТамЕсть"

  Намагаються глушити стратегічні дрони США: на Донбасі виявили новітні російські системи РЕБ

  Питання панівної висоти: як на Попаснянському напрямку окупанти дошкуляють ООС і ОБСЄ

  ПЦУ в зверненні до міжнародної спільноти перерахувала випадки тиску на Українську Церкву в Криму та ОРДЛО

  "Гради" й розгалужена система траншей: що побачили спостерігачі ОБСЄ під Луганськом