спостерігачі ОБСЄ
спостерігачі ОБСЄ 112.ua

ОБСЄ пропонує Україні двох російських спостерігачок на вибори – реакція МЗС

  У МЗС нагадали, що відмова в реєстрації власників російських паспортів не суперечить міжнародним зобов'язанням України у сфері вільних і демократичних виборів

  Міністерство закордонних справ України отримало від Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ електронний список спостерігачів на президентських виборах, до якого внесено двох кандидаток від Росії.

  Про це заявив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на засіданні Комітету Верховної Ради в закордонних справах у середу, 6 лютого, повідомляє "Укрінформ".

  "У заявці, яка була передана в електронному вигляді (тобто ми не маємо оригіналів цієї заявки), є два довготермінових спостерігачі від Російської Федерації. Це молоді жінки – звертаю на це увагу, тому що росіяни дуже добре знають, що російських чоловіків (в Україну – ред.) не пускають, тому вони свідомо подали двох молодих жінок: одна 1990 року народження, інша 1985 року народження", – сказав Кислиця.

  Натомість Міністерство закордонних справ України наголошує, що не прийме заявки від жодного власника паспорта громадянина Російської Федерації для реєстрації офіційними спостерігачами на виборах в Україні.

  "Позиція МЗС України залишається без змін. Представники країни-окупанта, яка веде війну проти України, не мають жодного права, ані з юридичної, ані з моральної точки зору, здійснювати спостереження за виборами в нашій державі. Відтак МЗС України не прийматиме заявки від власників російських паспортів для реєстрації офіційними спостерігачами від іноземних держав або міжнародних організацій. Це чітко зазначено в листі-запрошенні міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на адресу директора БДІПЛ від 2 січня 2019 року", – повідомила в коментарі УНІАН речниця МЗС України Катерина Зеленко.

  В ОБСЄ ж заявили, що внесення до списку спостерігачів за виборами кандидатів від усіх 57 країн-членів ОБСЄ відповідає принципам організації та методиці і практиці формування місій для спостереження за виборами.

  Натомість в МЗС нагадали: "Відмова в реєстрації власників російських паспортів, які є представниками держави, визнаної на законодавчому рівні в Україні державою-агресором або державою-окупантом, як офіційних спостерігачів від іноземних держав або міжнародних організацій на президентських виборах в Україні відповідає положенням пункту 8 Копенгагенського документа ОБСЄ щодо необхідності дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами, а також принципу дотримання суверенітету країни, в якій проводяться вибори, закріпленому в Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами 2005 року, та не суперечить міжнародним зобов’язанням України у сфері вільних та демократичних виборів".

  Попередній матеріал
  "Проросійський слід": що відомо про соратника Аласанії Лієва
  Наступний матеріал
  Доба на передовій минула без втрат: ворог 11 разів порушив тишу
  Loading...

  Абсолютна більшість українців категорично проти співпраці з Росією – соцопитування

  РФ не пустила українського консула до Павла Гриба, який потребує термінової меддопомоги – МЗС

  РФ хоче прибрати Порошенка і привести до влади в Україні проросійський парламент – розвідка США

  Москва використовуватиме кібератаки для втручання у вибори в Україні – директор Нацрозвідки США

  ЦВК зареєструвала перших міжнародних спостерігачів: звідки вони

  Кремль додатково виділив гроші на втручання у вибори в Україні: зовнішня розвідка дізналася суму