Про таке заявив в ефірі "5 каналу" експерт програми міжнародної і внутрішньої політики українського Інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
"Щодо 2019 року. В нас є вибори. Давайте поговоримо про інтереси РФ. Росія ще із 2016 року завела пісню, що Донбас – це Україна. Як не парадоксально. Але для РФ не потрібна частина України, для РФ потрібна вся Україна. В якому форматі? Звісно, в Кремлі розуміють, що проросійська партія в Україні до влади не прийде, бо суспільство вже інше. Але Україна досить довго жила в режимі, який називають олігархічний "договорняк". Це означає, що є купа тіньових домовленостей між нашими фінансово-промисловими групами, і на фоні цих домовленостей атрибут державної влади і президент та парламент – це лише ширма, як у театрі. Для Росії такий формат дуже прийнятний, коли Верховна Рада є недієздатною. Це можливо, коли у ВР буде дуже багато невеликих за розміром фракцій, які не можуть утворити коаліції", – сказав Тишкевич.
"Відповідно, все одно, хто в такому разі буде президентом. Це означає, що РФ гратиме в довгу, тобто Путін робить ставку не на президентські вибори в Україні, а на парламентські", – наголосив експерт.
Він додав: "Наприклад, Тимошенко. Припустимо, що в неї буде міцна фракція. Тимошенко дуже схожа на Лукашенка тим, що для неї влада є самоціллю. І тут може повторитися саме кейс Лукашенка... Тимошенко при недієздатній Раді – вуаля, ідеальний варіант. В такому разі вона перетягуватиме російський вплив для того, щоб посилити себе. Будь-хто з проросійських кандидатів – в Раді автоматично буде дуже потужне лобі, потужна група правих фракцій. Рада – недієздатна, плюс повторюємо кейс Тимошенко. Будь-хто з коміків, акторів та інших. Вони не мають своєї команди, слабкий Президент, слабка рада – для Росії чудово".
За словами Тишкевича, провести багато своїх людей, щоб у принципі зберегти цю стару систему, це вигідно і олігархам, це вигідно і Росії. Тишкевич переконаний, що Росія не буде вирішувати питання Донбасу принаймні до того моменту, поки не буде зрозуміло, що буде в Раді. Як тільки вона зрозуміє розклад у Раді, вона може піти на певний прогрес у переговорах, щоб по-перше, вийти з-під санкцій, а по-друге, впливати на українську політику.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Чак Норріс та ліквідований Захарченко: як мешканці ОРДЛО висловили свій протест проти фейкових виборів







