МОЗ звітує за медреформу
МОЗ звітує за медреформу 5 канал

У МОЗ підсумували досягнення медреформи за рік та розповіли про плани на 2019-й

Водночас у відомстві спростували побоювання українців щодо платних послуг для тих, хто не підписав декларацію до кінця року

24 мільйони українців уже обрали свого сімейного лікаря. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Окрім цього, майже всі медзаклади України підписали договори з Національною службою здоров'я. Йдеться і про 110 приватних клінік.

Водночас у МОЗі спростували побоювання українців щодо платних послуг у медзакладах для тих, хто не встиг підписати декларацію з сімейним лікарем до кінця 2018 року. Однак радять усе ж поквапитися, укласти договір, щоб мати право на послуги, які фінансує Нацслужба здоров'я.

Окрім цього, під час брифінгу поінформували і про наступні кроки впровадження медичної реформи в Україні. Зокрема, з квітня 2019 року розширять програму "безплатні ліки". Їх надаватимуть українцям, які страждають на цукровий діабет другого типу, серцево-судинні захворювання та бронхіальну астму.

Водночас від липня планують запровадити безплатну діагностику за направленням сімейного лікаря. У пакеті 54 послуги: більше десяти видів аналізів, ультразвукова діагностика, рентгенографія та нескладні операції.

"Будуть лише одиниці закладів, які не виконали свою роботу, вони досі не реорганізувалися. На жаль, доки вони не будуть відповідати тим вимогам, які ми перед закладом ставимо, вони будуть фінансуватися з місцевих джерел", – пояснив голова НСЗУ Олег Петренко.

"Діагностичні послуги будуть оплачуватися за новою моделлю. Оплата в заклад прийде від Національної служби здоров'я по ринковому хорошому конкурентному тарифу і людині уже не будуть мати права говорити, що "іди купи голочку, бахіли, рукавички, плівку на рентген" – все це буде входити в тариф", – запевнив заступник глави МОЗ Павло Ковтонюк.

Попередній матеріал
Українець потрапив до Книги рекордів Гіннеса: своє досягнення присвятив захисту безпритульних тварин
Наступний матеріал
Росія робитиме ставку саме на парламентські вибори в Україні, а не на президентські – Тишкевич

Чи може лікар відвідувати пацієнта вдома – Супрун розвінчала один з головних міфів про медреформу

Бебі-бокси та реєстрація немовлят: Супрун розповіла про запровадження нової послуги для породіль

Супрун розповіла, кого бачить своїм наступником на посаді міністра охорони здоров'я – відео

"Голосуйте": із чим звернулася Уляна Супрун до українців у програмі "Рандеву" – відео

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у "Рандеву" з Яніною Соколовою - відео

Грип в Україні: розлого про ситуацію в регіонах, групи ризику та вакцинацію