5 канал

"Якийсь бояришниковий підрозділ": бійці ООС спостерігають за змінами поведінки ворога біля Світлодарки

Затишшя армійці пов’язують із ротацією у лавах окупанта

Без втрат минає доба на сході країни. Станом на 18:00 зафіксовано три обстріли з боку бойовиків. Ті поспішають до новорічних свят здійснити ротацію підрозділів у районі Світлодарської дуги, кажуть українські військові. Пересування противника помітили захисники Троїцького й розповіли про це кореспондентам "5 каналу". З передової – репортаж Вікторії Ковальової.

На позиціях поблизу Троїцького запанувала дуже незвична атмосфера. Зазвичай окупанти опорні пункти тут обстрілювали навіть удень. Проте зараз неймовірно тихо. Але кілька разів на добу ворог усе ж нагадує про себе.

"Раз на 2-3 години вони роблять кілька черг, простріли по нас. Щоби не забували, що вони там є", – каже армієць Владислав.

"Козаки" незрозуміло якого розливу та пошиву, чи то донські, чи то луганські. Тільки шашкою за три кілометри вони махають-махають, а як тільки бойове зіткнення, то шашку вони ховають дуже швидко", – зазначає військовослужбовець Олександр.

Затишшя армійці пов’язують із ротацією у лавах окупанта. Кажуть, попри відносну тишу, вся зброя ворога спрямована в бік українського війська.

"Тобто одні люди заїжджають, інші виїжджають. Це видно через те, що речі носять, одні заносять, інші виносять. Ми вже знаємо навіть, хто як ходить одягнений, а зараз там справді інші", – каже Владислав.

"Якийсь бояришниковий підрозділ змінив підрозділ любителів стєкломоя. І вони вже так між собою міняються. Коли вже приїжджають московіти, то відповідно, це вже ясно. Це вже чутно по перемовинам. І всі ознаки того, що це не прості любителі", – зауважує Олександр.

Армійці чатують на постах у повній боєготовності. Перед святами бійці намагаються частіше телефонувати додому. Олександра там чекає дружина та чотири доньки.

Це вже третій новий рік, який Олександр зустрічатиме на передовій. Більшість побратимів у свято тут теж не вперше. Готуються до ворожих феєрверків та подарунків.

"Ми самі мовчимо. Їх не чіпаємо. Вони по нас починають стріляти, і ми відповідь даємо", – пояснює армієць Сергій.

"Я на 99,9% упевнений, що почнуться так звані феєрверки зі всіх видів зброї з їхнього боку в небо. А далі будуть черги по нас", – каже Владислав.

Олександр додає, що коли бойовики п'яні – "стріляють з усього, що можна і літає скрізь".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Росія робитиме ставку саме на парламентські вибори в Україні, а не на президентські – Тишкевич
Наступний матеріал
"Власним одягом гасив чоловіка": спогади небайдужих, які першими допомагали потерпілим від вибуху на ярмарку у Львові
Loading...

Українські військові ліквідували 3-х бойовиків минулої доби – розвідка

Терористи біля Гнутового застосували міномет – Міноборони

Штаб ООС: у відповідь на вогневі провокації ЗСУ ліквідували двох найманців

Штаб: Окупанти стріляли з мінометів, один військовослужбовець поранений

Через розбірки терористів у Донецьку пошкоджено житлові будинки – штаб

Французький погляд на війну в Україні: що побачила на сході документаліст Гаель Жирб – ФОТО