5 канал

"Власним одягом гасив чоловіка": спогади небайдужих, які першими допомагали потерпілим від вибуху на ярмарку у Львові

Очевидці кажуть, що були вражені кількістю людей, які заходилися допомагати обгорілим

Під час займання на різдвяному ярмарку у Львові, де постраждали п'ятеро людей, небайдужі перехожі кинулися їм на допомогу. Тепер відомо, що серед рятівників були медики, військові та містяни без рятувальної спеціальності. "5 канал" відшукав цих людей і готовий про них розповісти.

Олексій – один з перших, хто допоміг потерпілим на різдвяному ярмарку, коли вибухнули газові балони. У хлопця чималий досвід медичної допомоги. Адже під час Революції Гідності він був одним з координаторів медслужби Майдану, а згодом служив у батальйоні "Миротворець". Каже, побачивши вогонь, не міг лишитися осторонь.

"Ще була дівчинка одна, казала, що вона медик. Їй, напевно, було найстрашніше. Вона разом зі мною і ще двоє людей надавали можливу допомогу. Те, що ми могли зробити у умовах, коли немає нічого. Та дівчинка побігла в аптеку, люди почали приносити з аптеки все, що могли", – пригадує мешканець Львова Олексій Татаренко.

У цей час біля потерпілих уже був Остап. Він допомагав чоловікові, який постраждав найбільше. Але, насправді, життя пораненому Карену врятував не він, вважає Остап.

"Була людина, перша, яка власним одягом гасила того старшого чоловіка. Це було страшно, бо якби не він, цей перший хлопець, – ми його не знайшли, – Карен би згорів", – зазначає Остап Савко.

Остап – архітектор, і йому ніколи не доводилося мати справи з медициною, як і іншому рятівникові – Юрію. Щоб допомогти потерпілим, їм довелося покладатися на власну інтуїцію.

"З будиночка відкрилися задні двері, які виходили прямо на мене і звідти почали виходити, вибігати, виповзати люди, які горіли. Я спершу подумав, що то діти, але це були дорослі люди, просто вони впали на коліна і вилазили, бо зверху було полум'я. Автоматично, як і інші люди, кинувся їм допомагати", – пригадує Юрій Черга.

Парамедик Андрій працює інструктором у навчальному центрі академії Сухопутних військ. Він прибіг на місце події, коли там уже були рятувальники та "швидкі". Андрій допомагав медиками зрізати обгорілий одяг із обпечених та підтримував людей, постійно спілкуючись із ними.

"Я ставив запитання, вона думала – що відповісти, і поки вона думала, саме от ці моменти болю дуже сильного, вони в них трошки вщухали, це вже йде психологічна така допомога. Але вона дуже потрібна", – пояснює військовослужбовець Андрій Алямський.

Хлопці кажуть, були вражені кількістю людей, які заходилися допомагати обгорілим. Після інциденту чимало свідків події вирішили вдосконалити свої знання в домедичній допомозі.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Якийсь бояришниковий підрозділ": бійці ООС спостерігають за змінами поведінки ворога біля Світлодарки
Наступний матеріал
Євстратій Зоря розповів, коли Томос про автокефалію можуть привезти в Україну
Loading...

Вибух у Львові: майже 80% різдвяного ярмарку відновила свою роботу

Вибух на ярмарку у Львові: лікарі розповіли про стан потерпілих

Пожежа у середмісті святкового Львова: кадри з місця події – ФОТО

У Львові зупинили роботу всіх різдвяних ярмарків через жахливу пожежу

Вибух і пожежа в центрі Львова: нові подробиці трагедії та інформація про потерпілих

Для львів'янки відпочинок на туристичній базі закінчився лікарнею після зустрічі з ведмедем