www.youtube.com

"Проросійський слід": що відомо про соратника Аласанії Лієва

  У лютому 2006 року Олександр Лієв був одним з організаторів проросійських блок-постів під час спроб встановлення українськими органами влади контролю над кримськими маяками

  Один з керівників, якого привів на НСТУ Зураб Аласанія, а саме Олександр Лієв, був пов'язаний з Росією. Про таке йдеться в публікації журналіста Яреми Петренка у виданні "Crime".

  Видання наводить витяг з оперативної справи: "У лютому 2006 року Олександра Лієв був одним з організаторів проросійських блок-постів під час спроб встановлення українськими органами влади контролю над кримськими маяками, що незаконно використовувалися ЧФ Росії. Впродовж жовтня 2007 – березня 2008 року він здійснив ряд поїздок до РФ. 19-20 березня 2009 року Олександр Лієв в м. Києві взяв участь у зібранні представників російських общин, де виступив з промовою щодо проблем російськомовної громади в Україні, необхідності активізації політики Росії відносно України. Виступ був позитивно оцінений присутніми на заході представниками РФ (4 депутати Держдуми РФ), про що вони доповідали тодішнім голові Держдуми РФ Борису Гризлову та прем'єр-міністру РФ Володимиру Путіну". Крім того, відомо, що Лієв був в.о. міністром туризму АР Крим (2010-2014 років). 

  У публікації також йдеться про те, що "є люди, які там (в НСТУ – ред.) попрацювали і звільнилися, бо не витримали організаційного абсурду і професійної деградації. І з їхньою допомогою ми склали хіт-парад лієвскіх афер на ТБ:

  1. Оформлення на роботу в НСТУ десятків працівників консалтингової фірми ТОВ "Зручна" (власник туристичного інтернет-порталу "Зручно.Тревел"). Її директор має прізвище Лієва і підозріло схожа на дружину Олександра Сергійовича (схожість доповнюють дані з декларації Лієва). Ніякі роботи цими діячами не виконуються через повну профнепридатність. Зарплата, звичайно, їм виплачується. Бюджет НСТУ дозволяє.

  2. Оформлення на роботу і успішна кар'єра в НСТУ людей з оточення Лієва – тестя, няні його дітей і інших знайомих. Звичайно, на роботі (а то і в самому Києві) ці люди навіть не з'являються. А чого з'являтися, якщо роботу інженера з дипломом швачки точно не виконаєш? Але зарплата – строго за графіком. Оклад улюбленого тестя Лієва, Сергія Григоровича, наприклад, становить 14000 грн. І це крім регулярних премій і надбавок.

  3. Діяльність "Благодійного фонду підтримки створення та розвитку громадського телебачення і радіомовлення України". Прекрасна контора, через яку пройшло ніяк не менше $30 млн. Від грантодавців та інших спонсорів. З 2016 структура просто перестала звітувати перед засновниками. Чому – можна не пояснювати.

  4. Угоди НСТУ з придбання підтриманої техніки за цінами нової у фірми "Vision House". "Відкати" вимірюються мільйонами.

  5. Відмова від продовження аудиту всесвітньо відомою компанією Ernst & Young навесні 2018 року. Після створення керованого Лієвим організаційного хаосу на НСТУ адміністрація просто припинила видавати аудиторам документацію. Півмільйона доларів, заплачені за аудит професіоналам з чистим світовим ім'ям, просто злили в унітаз. І нікому за це нічого не було.

  6. Здача в оренду приміщень у центральному офісі НСТУ, знаменитому "олівці", на інших об'єктах нерухомості колишньої НТКУ в Києві і регіонах під бізнес-проекти, не пов'язані з телебаченням".

  При цьому журналіст додає: "Коротше. Аласанія точно повинен бути звільнений. Він занадто дорого обходиться народу України. А в нас, вже вибачте, криза".

  Нагадаємо, 31 січня стало відомо, що очільника "Національної суспільної телерадіокомпанії України" Зураба Аласанію достроково зняли з посади.

  Попередній матеріал
  "Е-малятко": уряд планує запровадити реєстрацію новонароджених через інтернет
  Наступний матеріал
  ОБСЄ пропонує Україні двох російських спостерігачок на вибори – реакція МЗС
  Loading...

  Ми маємо не допустити інституційної кризи "Суспільного" – голова наглядової ради НСТУ

  В'ячеслав Козак: "Астрономічні зарплати та премії – це не єдине, що боїться втратити Аласанія та його "команда"

  Профспілка НСТУ звинуватила Аласанію у низці зловживань

  Розтрата і зловживання владою: під час керування Аласанією НТКУ проти компанії відкрили 6 кримінальних справ – документ

  Наглядова рада "Суспільного" розірвала контракт із Зурабом Аласанією – журналіст

  "Е-малятко": уряд планує запровадити реєстрацію новонароджених через інтернет