1tv.com.ua

Ми маємо не допустити інституційної кризи "Суспільного" – голова наглядової ради НСТУ

  Відкликання членів наглядової ради ніяк не передбачено законом, як і в більшості суспільних мовників інших країн

  "Чому не можна коментувати? Тому, що лише підписаний протокол є документом, що підтверджує і дає точні формулювання. А коментувати по пам'яті – хибний шлях, що може призвести до викривлення фактів. Скільки часу це потребує? За нашим затвердженим положенням на це відводиться п'ять днів. Засідання тривало майже чотири години. Обсяг інформації, яку треба розшифрувати, – величезний. Потім мають прочитати всі, хто брав участь, підтвердити свої тексти та голосування. І лише потім протокол підписують, і він стає офіційним документом".

  Вона також додала, що досі жодне рішення і жодний документ не були оскаржені, що свідчить про високий рівень відповідальності моїх колег, які їх готували та приймали. 

  Лебедєва також сказала: "Уже зараз, ще до публікації протоколу, я бачу ознаки наближення серйозної системно кризи. Бачу часом дуже агресивну реакцію на те, що відбулося, навіть hate speech на адресу НР. Бачу вже поділ на "табори" – при тому, що всі ми покликані робити одну справу – якісну реформу "Суспільного".

  Вона наголосила: "Кожен член НР – поважна самодостатня людина, яка має свій мандат та керується своїми переконаннями. Я лише модерую обговорення, я не маю важелів упливу на жодного з них. І це правильно, бо в цьому суть наглядової ради будь-якого СМ: мають бути представлені всі точки зору. Відкликання членів НР ніяк не передбачено законом, як і в більшості суспільних мовників інших країн. Це вважається тиском. На початку каденції ми відчули на собі таку спробу, коли результат голосування одного з членів не задовольняв тих, хто його делегував. Але це було визнано незаконним".

  Лебедєва також сказала, що робити далі: "Як тільки з'явиться протокол, його слід юридично проаналізувати на предмет дотримання процедури. Безумовно, рішення може бути оскаржене в суді! Можливо, переголосування могло би зняти питання. Спільними зусиллями маємо не допустити інституційної кризи, зберегти здобутки й темп реформи, принципи редакційної і програмної політики, не дати зникнути з ефіру жодній програмі. Забезпечити рівень поваги до всіх сторін процесу".

  Нагадаємо, 31 січня стало відомо, що очільника "Національної суспільної телерадіокомпанії України" Зураба Аласанію достроково зняли з посади.

  Попередній матеріал
  В Україні створять карту Антарктиди за допомогою космічних знімків
  Наступний матеріал
  Стало відомо, чи доставлятиме "Укрпошта" пенсії
  Loading...

  Луценко й Аваков мають розслідувати діяльність Аласанії – нардеп

  Журналіст поставив вісім запитань активістам, які захищають Зураба Аласанію

  Розтрата і зловживання владою: під час керування Аласанією НТКУ проти компанії відкрили 6 кримінальних справ – документ

  В'ячеслав Козак: "Астрономічні зарплати та премії – це не єдине, що боїться втратити Аласанія та його "команда"

  Профспілка НСТУ звинуватила Аласанію у низці зловживань

  Наглядова рада "Суспільного" розірвала контракт із Зурабом Аласанією – журналіст