UA:Перший
UA:Перший YouTube / Радіо Свобода

Відключення "UA:ПЕРШИЙ" у регіонах: чому суспільний мовник заборгував десятки мільйонів

Сума боргу "UA:Суспільне мовлення" перед державним Концерном РРТ зростає щодня і нині сягає вже понад 90 млн грн

92 млн грн державний телеканал "UA:" заборгував державному Концерну РРТ. Сума виросла за 8 місяців трансляції, за яку суспільний мовник не заплатив. Як наслідок – оператор зв'язку потерпає від штрафів перед енергетиками, які розпочали відключення радіотелевізійних об'єктів. Окрім того, концерн не в змозі виплатити заробітні плати співробітникам. Суспільний мовник, зі свого боку, нарікає на Кабмін, мовляв – виділив значно менше коштів, ніж мав би. Так хто ж крайній в історії, яка може завершитися вимкненням телеканалу з ефіру?

Ось таке зображення побачать глядачі, якщо зникне сигнал із телевеж:

Відключення 'UA:ПЕРШИЙ' в регіонах
Відключення 'UA:ПЕРШИЙ' в регіонах5 канал

За передачу сигналу відповідає державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку і телебачення, або скорочено – РРТ. Там кажуть: фінансова ситуація критична. "Обмежене мовлення відбувається тільки в Тернополі, Вінниці, Дніпрі, Одесі, Білопіллі, Ізюмі і Чернігові", – перераховує гендиректор РРТ Петро Семерей.

У цих містах уже почали на певний час відмикати трансляцію регіональних філій Національної суспільної телерадіокомпанії. Бо саме вона – найбільший боржник перед концерном. Сума боргу зростає щодня і нині сягає понад 90 млн грн.

Відключення 'UA:ПЕРШИЙ' в регіонах
Відключення 'UA:ПЕРШИЙ' в регіонах5 канал

"Сьогодні ми не можемо заплатити заробітну плату. За серпень зарплата ще не виплачена. Навіть половину. Електроенергія – більш як 20 млн грн. Зараз ще підуть податки і так далі", – бідкається Семерей.

Гасити борги нічим, – відповідають представники суспільного мовника. Мовляв, у Державному бюджеті не врахували всі потреби телерадіокомпанії.

"Суспільне" було недофінансоване на початку року на 770 млн грн, як того вимагає закон. Тобто в половину менше, як це прописано в законі, і більш ніж як на 300 млн – різниця з минулим роком. Це недофінансування ставить під загрозу суспільне мовлення. Це ж не тільки "UA:ПЕРШИЙ". Це ще й регіональні компанії", – пояснює член правління "UA:" Микола Чернотицький.

Фінансувати суспільне мовлення потрібно, але вплинути на цей процес – не в змозі. В цьому одноголосно запевняють представники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також Міністерства інформполітики.

"Ми відчуваємо, що фінансування має відбутися. Робота філій НСТУ потребує фінансування: не лише з точки зору техніки, яка є недостатньою для спроможності філій, а і з точки зору можливостей мовлення", – каже перша заступниця міністра інформполітики Еміне Джапарова.

Іще один орган, який відповідає за державну політику в цій царині – Державний комітет телебачення та радіомовлення – на запит "5 каналу" відповів: за останні два місяці відомство надіслало чимало листів до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів. Запевняють: просили дофінансувати суспільного мовника на необхідні 700 млн грн. А частину цієї суми – спрямувати на погашення боргу телерадіокомпанії перед постачальником сигналу, концерном РРТ.

Зі свого боку Мінфін у відповідь на наш запит послався на норми законодавства. Мовляв, усе залежатиме від фінансових ресурсів державного бюджету.

Евеліна Михайленко, Іван Довганик, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Мінгареллі: "Вибори" в ОРДЛО порушують умови Мінських домовленостей
Наступний матеріал
"Дешеві гроші" для бізнесу та брак інвестицій: Гопко про співпрацю Україна-ЄС

Суд заблокував відключення аналогового телебачення в Україні

Ліквідація Захарченка: бойовики закрили виїзд з ОРДО і арештовують людей на вулицях Донецька – ЗМІ

В Україні відключають аналогове телебачення

Прес-конференція керівництва Мінінформполітики України – відео

Уряд залишив аналогове телемовлення на частині території України

У МІП не виключають, що спецслужби РФ читають переписки українців у Telegram