Ганна Гопко
Ганна Гопко 5 канал

"Дешеві гроші" для бізнесу та брак інвестицій: Гопко про співпрацю Україна-ЄС

Без збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну важко говорити про створення нових робочих місць, зростання ВВП та соціальних стандартів

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко пояснила, чому Україні бракує інвестицій і як це впливає на ситуацію в країні. 

"Є необхідність більшого залучення інвестицій… 2017-го року обсяги прямих іноземних інвестицій не були дуже радісні. Це менш ніж 2 млрд доларів. Очевидно, без збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну важко говорити про створення робочих місць; зростання ВВП; важко говорити про те, що люди не будуть далі залишати Україну; про те, що популісти не виграватимуть у боротьбі за серця та уми людей своїми черговими обіцянками", – наголошує Гопко. 

Голова комітету ВР додає: важливо, аби кошти отримував і український бізнес. Це стане запорукою економічного розвитку держави.

"І ще важливо – аби Україні надали доступ до "дешевих грошей", щоб середній і малий бізнес мав можливість брати дешеві кошти під 4-7% в доларах, зокрема для того, щоб тут відкривати старт-апи, невеличкі підприємства. Це те, за що ми боролися і продовжуємо боротися разом з нашими литовськими друзями, які ще 2017 року оголосили про ініціативу – так званий "Європейський інвестиційний план для підтримки України". В народі – "план Маршалла", – розповіла співрозмовниця.

Читайте також: Чотири ключові аспекти: що інвестори хочуть бачити в Україні

Вона додала: для інвесторів важливим меседжем буде отримання Україною чергового траншу від основного кредитора – МВФ. 

"Такий сигнал як надання нам макрофінансової допомоги, продовження роботи, співпраці з МВФ буде потужним меседжем для інвесторів, які розуміють, що міжнародні партнери з нами працюють. Я сподіваюся, що це пришвидшить темпи інвестицій", – уточнила голова комітету ВР. 

Попередній матеріал
Відключення "UA:ПЕРШИЙ" у регіонах: чому суспільний мовник заборгував десятки мільйонів
Наступний матеріал
Одеський суд арештував гонщика, винного у кривавій ДТП