newformat.info

В'ячеслав Козак: "Астрономічні зарплати та премії – це не єдине, що боїться втратити Аласанія та його "команда"

  Аласанія маніпулює громадською думкою і намагається питання своєї відставки перевести в політичну площину, говорить Козак

  Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України достроково припинила контракт з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. Рішення було ухвалене 31 січня на черговому засіданні Наглядової ради більшістю голосів: "за" проголосували 9 присутніх членів Наглядової ради, "проти" – 3. Ініціатор голосування В'ячеслав Козак, каже, що керманич Суспільного, якого відправили у відставку, маніпулює громадською думкою і намагається питання своєї відставки перевести в політичну площину. Про таке він сказав в інтерв'ю виданню newformat.info

  "Я покладав певні надії на те, що він зможе розбудувати "Суспільне мовлення", на яке очікують українці. Я справді сподівався, що він врахує свій негативний досвід перебування на посаді гендиректора НТКУ. Але уже через рік його керівництва, я і багато моїх колег побачили, що аванси, які йому видавалися, виявилися не лише завищеними, а просто пустопорожніми. Упродовж майже 2-х років керівництва Аласанії ми побачили не лише відсутність у нього професійних і комунікаційних навичок, але й елементарних основ вихованості й порядності, не кажучи про інтелігентність!... Якісного власного продукту на Суспільному немає! Що ж робив рік і 9 місяців на посаді голови правління Зураб Аласанія (і 2,5 року раніше як гендиректор)? Як він проявив свій "високий професіоналізм", про який багато говорять? Цього ніхто не знає", – сказав Козак.

  Він також розповів: "Найгірше, що Зураба не раз ловили на примітивній брехні. Ще під час конкурсу на посаду голови правління, він говорив одне, а коли вже отримав посаду – робив інше. Йдеться про кількість скорочень посад під час  оптимізації. Можливо, схильність до брехні, про що ми тоді не знали, також певним чином вплинула на вибір членів Наглядової ради. Також він брехав про те, що закордонна кореспондентська мережа "Українського радіо" не закривається, а, навпаки, розширюється. Що на вулиці Грінченка в оренду здаватиметься лише перший поверх. Насправді, вже здано майже весь будинок. Говорив неправду і моїм колегам. Зокрема, про трансляцію "телемагазину".

  Козак наголосив, що зараз більшість членів Наглядової ради певні, що Аласанія не виконує покладені на нього обов'язки. Саме тому 9 членів Наглядової ради і проголосували за дострокове припинення Контракту.

  Козак додав: "Можна зрозуміти його істерики, адже в проекті фінансового плану на 2019 рік, який ми розглядали на останньому засіданні, вони, до прикладу, прописали середньомісячні витрати на оплату праці керівника компанії збільшити до… 230 тисяч 400 гривень (на місяць)! Увага, представники ЗМІ й захисники "поборника" свободи слова! Ви вже забули про неодноразово озвучений самим Аласанією "тотальний дефіцит коштів"? Так, я не помилився, членам Наглядової ради роздали проект фінансового плану на 2019 рік. Не я його писав. Але краще запитайте про це в ображеного "свободоборця". Членам правління планувалося збільшити з 59,320 грн до 172,800 грн. У той же час працівникам збільшення набагато скромніше: з 7,352 грн до 11,565 грн. Лише на 4 тисячі. Жителі Олімпу і раби! Тобто, з одного боку, вони скаржаться на критичне недофінансування (усім – Верховній Раді, Кабміну, європейським структурам), а з іншого – гребуть собі все більші й більші суми. Навіть страшно уявити цей розрив між оплатою праці керівників і звичайних працівників".

  При цьому ініціатор голосування за відставку Аласанії сказав: "Астрономічні зарплати та премії – це не єдине, що боїться втратити Аласанія та його "команда"… У нас є підстави говорити про можливі фінансові зловживання на "Суспільному". На мою думку, треба звертатися до правоохоронних органів. В іншому разі, Наглядова рада стає співучасником фінансових оборудок. Але про конкретні причини дострокового припинення контракту з Зурабом Аласанією ви дізнаєтеся вже скоро, коли буде опубліковано протокол засідання від 31.01.2019. Треба дещо зачекати".  

  Козак також сказав, що ця ситуація для когось може виглядати смішно, але "коли бачиш  фінансові порушення і повну некомпетентність керманича НСТУ. Я не міг змиритися з такою ситуацією і, склавши руки, спостерігати, як плямується сама ідея "Суспільного". 

  При цьому він додав, що Аласанії зараз вигідно, щоб його відставка набуло начебто політичного характеру: "Очевидно, що Зурабу Аласанії дуже зручно усюди тулити буцімто політичні чинники. Саме тому з першого дня відставки він намагається перевести в політичну площину причини голосування проти нього членів Наглядової ради, приховуючи і заперечуючи свої сумнівні оборудки на Суспільному. І вкотре ввести в оману суспільство. Але ми йому цього зробити не дозволимо".

  Козак також прокоментував те, що захищати Аласанію взялися деякі журналісти та політики: "Я не сподівався, насамперед, що журналісти не захочуть розбиратися в суті проблеми, а кинуться захищати "жертву", за яку себе видає Зураб Аласанія. І, можливо, навіть не усвідомлюють, що беруть участь в маніпуляціях і тотальному зміщенні акцентів. Ну, така вже українська журналістика. А політики? Не думаю, що вони також глибоко знають суть проблеми. Але це так зараз модно – захищати свободу слова. Навіть тоді, коли її треба рятувати від тих, кого вони захищають".

  Попередній матеріал
  Сноубордистка з України показала свій найкращий результат в кар'єрі на чемпіонаті світу
  Наступний матеріал
  Справа Катерини Гандзюк: голова Херсонської облради Мангер заявив, що готовий піти з посади – подробиці
  Loading...

  Співпраця з ворогом: кого в сучасній Україні можна зарахувати до колаборантів – "БлогПост"

  Брифінг представників МВС щодо порушень виборчого законодавства і підкупу виборців – відео

  Справа Катерини Гандзюк: голова Херсонської облради Мангер заявив, що готовий піти з посади – подробиці

  Порошенко про бранців Кремля: Вони точно будуть вдома

  15 тис. українців захворіли на кір у січні: МОЗ назвало області-"рекордсмени"

  Редагування генів: лікар розповів про нову методику лікування раку