Синод ПЦУ
Синод ПЦУ Прес-служба ПЦУ

ПЦУ в зверненні до міжнародної спільноти перерахувала випадки тиску на Українську Церкву в Криму та ОРДЛО

Читайте по-русски
У заяві нагадали про намагання відібрати приміщення, в якому розташовується кафедральний храм святих Володимира і Ольги в Сімферополі

Православна Церква України звернулася до Організації Об’єднаних Націй та Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) через тиск на Українську Церкву на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Про це йдеться у заяві Священного синоду ПЦУ, оприлюдненій на її офіційному сайті.

У ПЦУ зазначають, що протягом вже понад п’яти років не припиняються утиски з боку окупаційної російської влади щодо Кримської єпархії, очолюваної архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом.

У заяві нагадали про намагання відібрати приміщення, в якому розташовується кафедральний храм святих Володимира і Ольги в Сімферополі. Також у зверненні йдеться про тиск на громаду храму в Євпаторії, а також затримання архієпископа Климента.

У повідомленні наголошується, що "істотно погіршується ситуація" з дотриманням права на свободу совісті та віросповідання в ОРДЛО. Зокрема, з 1 березня виникла загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів ПЦУ, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій "ДНР" території.

"Враховуючи ці загрози та постійний тиск на духовенство і вірних нашої Церкви на окупованих Росією українських територіях Донбасу та в Криму, звертаємося до Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), до країн-гарантів Мінського процесу, до Європейського Союзу та загалом до усіх демократичних країн, міжнародних та міжконфесійних інституцій із закликом вплинути на тих, від кого на цих територіях залежить ухвалення рішень, для того щоби припинити ескалацію гонінь на нашу Церкву", – наголошується у заяві.

Як повідомляв 5.UA, 3 березня архієпископ Климент затримали у Криму, коли він сів у автобус до Ростова-на-Дону, де збирався взяти участь у судовому засіданні щодо Павла Гриба, а наступного дня, у вівторок, відвідати політв'язня у СІЗО та сповідати і причастити його. Увечері того ж дня завдяки зусиллям адвокатів Климента відпустили

Попередній матеріал
"Весняні циклони – недолюстровані, перефарбовані": новий кліп про вибори в Україні став хітом у мережі – відео
Наступний матеріал
Зустріч начальника Генштабу – Головнокомандувача ЗСУ Муженка з військово-дипломатичним корпусом – відео
Loading...

Митрополит Епіфаній пояснив, ким керуватиме Патріарх Філарет

Предстоятель ПЦУ Епіфаній прокоментував можливість переговорів з Кирилом та Онуфрієм

Архієпископа Климента відпустили без протоколу – адвокат розповів, як священика "відбивали" в окупантів

"З першим – невдача": Архієпископу Кримському окупанти висунули нове звинувачення

"Хтось сказав, що обікрали мою церкву": Архієпископ Климент прокоментував затримання в Криму

У Криму затримали Архієпископа Климента – що відомо