Архієпископ Климент
Архієпископ Климент krymr.com

МЗС України й Посольство США назвали затримання архієпископа Климента в Криму неприпустимим – заяви

  Читайте по-русски
  В МЗС наголосили, що зусиллями багатьох людей архієпископа Климента було звільнено, однак він залишається під загрозою переслідувань

  Міністерство закордонних справ України висловлює протест Російській Федерації та її окупаційній владі на території АРК з приводу безпідставного затримання архієпископа Православної Церкви України Климента. Про це йдеться у відповідній заяві МЗС України, оприлюдненій на сайті відомства.

  "МЗС України висловлює протест Російській Федерації та її окупаційній владі на території Автономної Республіки Крим з приводу безпідставного затримання архієпископа Православної Церкви України Климента. Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент виконує гуманітарну місію – як голова Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі", – зазначили у міністерстві.

  В МЗС наголосили, що зусиллями багатьох людей архієпископа Климента було звільнено, однак він залишається під загрозою переслідувань, як і інші громадяни України, які чинять опір окупантам. Тому МЗС вимагає від Росії припинити переслідування на тимчасово окупованих територіях України релігійних діячів та представників конфесій, а також закликає світову спільноту, міжнародних партнерів, правозахисні організації засудити чергове порушення прав людини в АРК.

  Відреагували на дії окупантів і у Посольстві США. Заявляють, що затримання архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента в окупованому Криму є неприпустимим, навіть попри те, що його згодом відпустили. Про це посольство США в Україні повідомило у Twitter.

  "Ми, як і раніше, глибоко стурбовані вчорашнім затриманням архієпископа Климента в Криму. І хоча його згодом звільнили, такий тип переслідування є неприпустимим. Очікуємо, що Росія поважатиме свободу віросповідання і припинить затримання невинних українців у Криму", – йдеться в дописі.

  Як повідомляв 5.UA, напередодні, 3 березня, архієпископ Климент затримали у Криму, коли він сів у автобус до Ростова-на-Дону, де збирався взяти участь у судовому засіданні щодо Павла Гриба, а наступного дня, у вівторок, відвідати політв'язня у СІЗО та сповідати і причастити його. Увечері того ж дня завдяки зусиллям адвокатів Климента відпустили

  На початку лютого 2019 року на засіданні першого Синоду ПЦУ архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента обрали головою новоствореної Місії допомоги жертвам порушення прав людини та позбавленим волі особам. Священнослужитель активно підтримує українських політичних бранців на окупованій території Криму – він, зокрема, відстежував судові процеси над Володимиром Балухом й українськими військовополоненими моряками.

  Попередній матеріал
  Прослуховували, але не Зеленського: в СБУ розповіли про заходи на вулиці Білоруській
  Наступний матеріал
  Український боєць дістав смертельне поранення минулої доби
  Loading...