Вибори
Вибори 5 канал

Вибори-2019: Київ потрапив у першу трійку порушників

Читайте по-русски
Загалом правоохоронці зафіксували понад 230 повідомлень про нехтування правилами виборчого процесу

Понад 68 відсотків виборців Києва взяли участь у голосуванні на президентських виборах – це третій показник активності громадян в Україні. Проте столиця увійшла і до антирейтингу – Київ у першій трійці порушників.

Загалом правоохоронці зафіксували понад 230 повідомлень про нехтування правилами виборчого процесу, відкрили два кримінальних провадження – за фактом викрадення бюлетеня та за фактом використання ручок, чорнила яких згодом зникали. Про тих, хто відзначився у день виборів – розкажуть наші журналісти.

У Києві вісім виборчих дільниць відкрилися із запізненням. У Подільському районні члени комісії не встигли опломбувати скриньки. Проте чекали виборці недовго – голосування стартувало вже за 15 хвилин.

На годину більше чекали мешканці сусідньої дільниці. Її голова прийшов напідпитку. Чоловік не пручався і зізнався копам, що хильнув зайвого через утому."Ми склали адміністративні протоколи і відправили їх до суду. Проводимо перевірку за фактом несвоєчасного відкриття дільниці", – наголосив голова ГУ Національної поліції Києва Андрій Крищенко 

Обурювалися кияни і на інших столичних дільницях. У Шевченківському районі неточності: переплутані запрошення та помилки у прізвищах.

А у Дніпровському районі в розпал голосування розгорівся скандал через нібито видачу ручок із чорнилами, які зникають. Працівники комісії заявили, що цю ручку їм підклали на стіл. Відео швидко поширилося в соцмережах, де більшість дописувачів назвали цю пригоду провокацією. Поліція порушила кримінальне провадження.

Свідомо порушували виборче законодавство й офіційні особи держави – перед телекамерами Олег Ляшко розгорнув свій виборчий бюлетень. У Комітеті виборців це назвали умисним порушенням таємниці голосування і нагадали про санкції: штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на термін до двох років. Можливе і обмеження волі до трьох років.

Загалом у день виборів копи отримали понад 230 повідомлень про порушення виборчого процесу. Серед найпоширеніших – у громадянській мережі "Опора" назвали фотографування бюлетенів, перешкоджання доступу спостерігачів на дільниці та розголошення таємниці вибору.

"На момент проведення ранкового засідання, ходу голосування і навіть підрахунку голосів – ми відзначаємо позитивну тенденцію порівняно навіть із президентськими виборами 2014 року. Тобто кількісні показники порушень і їхня територіальна приналежність, відсоткова репрезентація у межах України є меншою, ніж ми фіксували у 2014 році", – зазначила Ольга Айвазовська, голова правління громадської мережі "Опора".

Зрештою цьогоріч Київ таки у трійці лідерів серед порушників в Україні. Проте на результати виборів це не вплине.

Олена Махно, Валерія Павленко та Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Такого запиту в суспільства немає" – в команді Зеленського натякнули, що той не збирається на дебати
Наступний матеріал
Підрахунок голосів та порушення під час голосування: дані МВС та ЦВК – включення
Loading...