Квест-кімнота
Квест-кімнота 5 канал

Вмісти життя у валізу: у Львові з'явилася квест-кімната, де кожен може відчути себе переселенцем

Читайте по-русски
Організатори кажуть: головне завдання проєкту, щоб кожен відчув, як це – бути переселенцем і ставився до потреб та проблем цих людей із розумінням

У Львові стартував проєкт, в якому кожен учасник може відчути себе вимушеним переселенцем. Організатори квесту хочуть, щоб люди змогли відчути, як то – проти власної волі покинути свій дім та поїхати в нікуди.

Валізу, паспорт, гаманець, а ще – плед, теплі речі, ключі від дачного будинку та щось на згадку. Все це має поміститися в одну валізу. На збір – 5 хвилин. У ролі переселенців – Ольга та Діана.

"Ми в мирному житті дуже часто забуваємо, що поруч є люди, які пережили цей досвід. І тут ми занурилися в цей невеликий проміжок часу і це дуже жахає, бо збирати поспіхом речі, не знаючи, чи ти сюди ще повернешся, вирішуєш, що взяти.... Я тепер розумію, скільки болю і переживань в цих людей", – ділиться враженнями Діана Іщенко.

У сусідній кімнаті – віртуальна реальність. Одягнувши спеціальні окуляри, умовний переселенець, який щойно спакував валізу, вирушає в дорогу.

"Коли ми сюди зайшли, я не знала, за що хапатися, в яку шафу лізти. Коли цокав годинник, емоції ще більше вирували, і я так розхвилювалася, коли ще подивилася відео, я не змогла його до кінця глянути, бо емоції, на моїх очах з’явилися сльози, я більше не змогла його дивитися", – каже учасниця проєкту.

Відео, яке транслюється в цих окулярах, – реальне. Це контрольно-пропускний пункт у Станиці Луганській і сотні людей із речами в черзі. Потім – київський вокзал та черга в соцзахисті за довідкою переселенця.

Організатори кажуть: головне завдання проєкту, щоб кожен відчував, як це – бути переселенцем, ставився до потреб та проблем цих людей із розумінням.

"Це порозуміння між людьми з великих міст – Київ, Львів, Одеса, які ніколи не переживали такої метушні, такого збору покидання власного дому не на місяць, не на рік, а наприклад уже на 5 років і щоб відчути оце і зрозуміти, що ці люди переживали, створена ця квест-кімната і це відео", – пояснює модератор проєкту.

Для іноземців – список потрібних речей і субтитри на відео – англійською. У Львові проєкт працюватиме до кінця червня, потім – переїде до Одеси.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

 

Попередній матеріал
На часі: в інституті мовознавства прокоментували зміни в правописі – сюжет
Наступний матеріал
Із журналістів – у рятувальники: в Черкасах медійники незвично відзначили професійне свято
Loading...

У ЦВК пояснили, коли можна буде змінити місце голосування до ІІ туру виборів

Вибори-2019: понад 90 тис.українців вже змінили місце голосування

Переселенці Донеччини через суд намагаються повернути пенсійні борги – подробиці

"Проблему створила не Україна": Розенко про заборгованість по пенсіях для переселенців

Знають не всі: як українцям голосувати не за "пропискою" і чому варто поквапитися

У КВУ розповіли, скільки кандидатів забуло про Донбас у своїх програмах