Голосування
Голосування 5 канал

Знають не всі: як українцям голосувати не за "пропискою" і чому варто поквапитися

Цього року ЦВК спростила процедуру зміни місця голосування

Паспорт громадянина України та 5 хвилин часу – все, що потрібно вимушеним переселенцям із тимчасово окупованих територій для голосування у столиці на президентських виборах. Процедуру зміни місця ЦВК спростила цього року і для тих, хто під час волевиявлення перебуватиме не за "пропискою". Чи працюють зміни на практиці – перевіряли кореспонденти "5 каналу".

Майже 4 тисячі переселенців з окупованих територій Донбасу та Криму обиратимуть майбутнього президента на виборчих дільницях Києва. За даними громадянської мережі "Опора", саме така кількість українців змінила місце голосування. І додають: охочих, насправді, значно більше, та не всі знають про свої права.

"Соціологія це показує, що не знають про цю процедуру. І в умовах масової трудової міграції та внутрішнього переміщення виникає в цих людей протест, що ніби "ми виключені з виборчого процесу". А насправді вони мають можливість і процедури, але, на жаль, не всі про неї знають", – бідкається аналітик ГМ "Опора" Олександр Клюжев.

Українцям, які прийдуть на дільниці за фактичним місцем проживання, слід змінити місце голосування в реєстрі виборців. Для цього варто звернутися до відділів реєстру виборців, які розташовані в кожній райдержадміністрації.

Цього року ЦВК спростила процедуру зміни місця голосування. Найлегше – мешканцям тимчасово окупованих територій. Аби проголосувати на прийдешніх президентських виборах, цьогоріч переселенцям вистачить одного паспорта.

За двері з камерою не пускають. Фільмувати процес забороняють, бо реєстратор працює з персональними даними. Сама процедура не складна і зайняла трохи більше 5 хвилин. За цей час автоматизована система перевірила паспортні дані й змінила місце голосування. Свідчення цього – посвідчення. В ньому вся інформація про нову дільницю. Обрати її можна за бажанням.

"Приходять дуже багато, на сьогодні вже більш як  800 осіб бажають змінити місце голосування. Зараз рано, а от ближче до обіду, то більше. Я хочу сказати, що ми змінили навіть графік роботи і працюємо в суботу та неділю", – розповідає начальник відділу ведення державного реєстру виборців Святошинської РДА Києва Станіслав Новосельський.

Серед них і ті, хто голосуватиме за фактичним місцем проживання. Процедура також спрощена. Але це ненадовго, кажуть експерти. І нагадують про спільну звичку українців відкладати все "на завтра".

"Уже з наближенням виборів, у березні, буде важче через черги, тому не затягуйте, поки ще є час", – зауважує аналітик "Опори".

Термін подачі заяви про зміну місця голосування спливає 25 березня. За умови другого туру президентських виборів процедуру слід повторити.

Олена Махно, Орест Пона та Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Роковини різанини в Ходжали: в Азербайджані тисячі людей вшанували пам'ять невинно замордованих
Loading...

Брифінг щодо Державного реєстру виборців на президентських виборах-2019 – відео

Секретар ЦВК пояснила, чому підрахунок голосів – це такий тривалий процес

"Феномен Гнапа", або Гроші не повернути: чи існує механізм відкликання кандидата у президенти

ЦВК завершила реєстрацію: за пост президента України змагатимуться рекордні 44 особи

Модернізація армії та повернення Криму й Донбасу: на сайті ЦВК оприлюднили передвиборчу програму Порошенка

ЦВК поповнила список кандидатів у президенти 3-ма прізвищами: серед них знову Тимошенко