Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

Скільки кандидатів у президенти зникне з бюлетенів до виборів – прогноз від Айвазовської

Не всіх кандидатів із тих, кого зареєстрували в ЦВК, українці зможуть побачити у виборчих бюлетенях

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" координатор виборчих програм ГМ "Опора", експерт політичної підгрупи ТКГ з врегулювання ситуації на сході Ольга Айвазовська спрогнозувала, наскільки може зменшитися кількість кандидатів у президенти України до самих виборів. 

"Насправді, чисельність кандидатів може змінитися… Однозначно можемо прогнозувати, що на 10-20% до 8 березня, що є кінцевим терміном для написання заяви про відмову від балотування з боку самих кандидатів, чисельність зменшиться", – каже Айвазовська. 

Водночас вона пригадує цікаву історію з попередніх виборів. 

"Я пам'ятаю вибори в одномандатному мажоритарному окрузі, коли топ-кандидат зареєстрував 70 технічних. До виборчої комісії документи для реєстрації цих кандидатів привозили автобусом, а потім цей кандидат зрозумів, що його прізвище в цьому бюлетені (понад 100 прізвищ) загубилося. Тому йому вигідно було відкликати цих технічних, аби виборці могли знайти його прізвище. Але, я думаю, з президентським бюлетнем навряд чи таке станеться", – припускає експерт.

Разом із тим, Айвазовська нагадує, що в разі відмови від участі у виборах грошова застава у 2,5 млн гривень не повертається. 

"Інше питання, що грошова застава не повертається нікому, крім тих, кому відмовили в реєстрації (а 44 особи – це вже кінцевий список, всі вони вже зареєстровані) або тих, хто вийшов до другого туру повторного голосування. Всі інші гроші зберігатимуться на рахунку ЦВК, а потім будуть перераховані до державного бюджету", – констатує координатор виборчих програм "Опори". 

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Магда прокоментував результати опитування українців щодо компромісу з РФ
Наступний матеріал
Уряд вдався до нового рішення, щоб розблокувати роботу Супрун – Зубко