Наталія Бернацька
Наталія Бернацька 5 канал

Секретар ЦВК пояснила, чому підрахунок голосів – це такий тривалий процес

Лише після того як до ЦВК надійдуть усі паперові версії бюлетенів, можна буде оголошувати результат виборів на загал

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька розповіла, як фактично відбувається підрахунок голосів після волевиявлення українців.

"Справді, це дуже тривала процедура, і дуже важливо поставити галочку лише навпроти одного кандидата для того, щоб цей бюлетень було визнано дійсним. Після цього (завершення голосування – ред.) дільничні комісії закривають двері і починають підрахунок. Є представництво всіх кандидатів, які делегували членів комісії, яке дуже уважно за цим процесом стежить. Після цього ця інформація і в електронному вигляді – через систему "Вибори" передається до Центральної виборчої комісії; і в паперовому вигляді – передається спершу до окружної виборчої комісії і вже потім до ЦВК", – зазначає Бернацька. 

Вона продовжує: "Тому після дня голосування в нас триватиме дуже довге засідання, коли з усієї країни до нас приїжджатимуть паперові версії всіх бюлетенів".

А от з результатами виборів ЦВК зможе вийти до українців лише після того, як до комісії надійдуть всі паперові версії бюлетенів. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Відсторонений від роботи: як поліцейському Мельникову обирали запобіжний захід
Наступний матеріал
У Львові відновлюють унікальну картину французького художника: реставратори про тонкощі процесу
Loading...