5 канал

У Львові відновлюють унікальну картину французького художника: реставратори про тонкощі процесу

Складність полягає в тому, що полотно переписували щонайменше двічі

Унікальну картину XVII століття взялися відновлювати у Львові. Над полотном французького художника Жоржа де Латура працює п’ятеро реставраторів. Роботи тривають вже четвертий місяць. Картина цінна тим, що на ній зберігся підпис автора. У світі залишилося лише 30 робіт художника, з авторськими ініціалами – лише 9.

Художниця-реставраторка Лілія Волкова щодня відкриває по кілька сантиметрів авторського малюнка. Щоб добратися до оригіналу, майстриня використовує дерев'яні палички, вату та спеціальні хімічні розчини. Складність полягає в тому, що картину переписували щонайменше двічі.

Перед реставрацією полотно піддали низці досліджень. Зокрема, картину фотографували в рентгенівських та інфрачервоних променях. Під час однієї з процедур, власне, і розгледіли авторський підпис.

Французький живописець Жорж де Латур був придворним художником короля Людовика ХІІІ. У світі залишилося 30 робіт майстра. Лише 9 із них – із підписом автора. До Львівської галереї мистецтв його полотно потрапило в сорокові роки минулого століття.

"Авторське малярство є досить крихке, перемальоване при вторинних втручаннях неодноразово. І полаковане неодноразово. Дещо змінений колорит. Композиція – ні. Як показують дослідження, рентгенограми і інфрачервоне, композиція не змінена. Що найгірше – кракелюри. Це як маленькі зморшки, і воно через то може осипатися", – пояснює завідувачка Науково-дослідного відділу реставрації Львівської національної галереї мистецтв ім.Возницького Інна Дмитрук-Сорохтей.

Відновлювати картину відомого художника розпочали в жовтні.

Реставрацію картину планують завершити восени. Відновлене полотно презентують у Львівській галереї мистецтв. Потому картину Жоржа де Латура чекають мандри Європою.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Секретар ЦВК пояснила, чому підрахунок голосів – це такий тривалий процес
Наступний матеріал
У Дніпрі школа потерпає від плісняви: журналісти з'ясовували причини
Loading...

На Львівщині рятувальники знайшли трьох лижників, які заблукали в горах

"Хочеться свого, нащо нам чуже": у Сокальському районі Львівщини всі церкви Московсього Патріархату приєдналися до ПЦУ

"Почуваєшся, наче в ресторані": як у їдальні львівської гімназії школярів вчать культури спілкування

"Не міг залишити побратимів": у Львові попрощалися із загиблим на Донбасі Миколою Рудником

Найдавніша пам'ятка Київської Русі: у Львові показали копії цінного історичного рукопису

"І сам продавав героїн": у Львові поліцейського-ділка схопили на хабарі від наркодилера