5 канал

"Хочеться свого, нащо нам чуже": у Сокальському районі Львівщини всі церкви Московсього Патріархату приєдналися до ПЦУ

Загалом на Львівщині із 60 церков Московського Патріархату до Помісної Церкви приєдналися 17

Жодної церкви Московського Патріархату у Сокальському районі Львівщини. Парафіяни практично одностайно зголосилися перейти у підпорядкування Православної Церкви України. Таким чином 9 громад підтримали Помісну Автокефальну церкву. Віряни чекали на цю події роки – і як дочекалися. Розповість журналіст "5 каналу" Марта Шикула.

До Свято-Успенського храму у Великих Мостах поспішають парафіяни. Це найбільша у районі церковна громада, яка ще донедавна підпорядковувалася російській церкві. Тепер тут править службу священик Православної Церкви України. Місцеві кажуть, цієї події чекали десятки років.

"Ми того дня чекали. Раз ми маємо свою державу, свою Україну, ми нічого не маємо проти Московського Патріархату, вони мають право молитися, як ми. Ми не могли йти в розкол, бо то страшний гріх, а якщо ми вже отримали незалежність то будемо молитися Богу", – говорить парафіянка Ольга Компель. 

А парафіянин Іван Савицький каже: "Хочеться свого, нащо нам чуже? І та війна до такої думки спонукала. Ми завжди буди готові, просто не прийшов той час". 

Читайте також: Томос для ПЦУ став для Росії більшою геополітичною катастрофою, ніж розпад Радянського Союзу – Медведєв

5 канал

Від Московського Патріархату сільська громада від'єдналася ще торік. Сталося це у грудні, відразу після Об'єднавчого собору. Тоді півсотні парафіян разом із настоятелем храму висловили бажання перейти під юрисдикцію ПЦУ. У свого священника попросили службу правити крім українською, ще й церковнослов'янською.

Настоятель Свято-успенської храму м. Великі Мости отець Дмитро Улицький говорить: "Я пояснив людям, яка ситуація, як ми це маємо зробити. Я пояснив людям, що канонічне ми не втрачаємо. І переходу, як такого ми не вважаємо. Церква, як була, – свята, єдина свята соборна апостольська. Ми тільки в підпорядкуванні Києва будемо".

5 канал

Нині у Сокальському районі всі громади колишньої УПЦ МП перейшли до Помісної Автокефальної Церкви. Щоправда, є і противники об'єднавчого процесу.

Микола Поліщук, т.в.о. голови Сокальської РДА, розповідає: "Нюанси були, не всі парафіяни погодили. І тут з 500 чоловік 5 не хотіло переходити". 

Загалом на Львівщині із 60 церков Московського Патріархату до Помісної Церкви приєдналися 17. Ще зо два десятки храмів готуються юридично оформити свій перехід.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним
Фреска з Путіним
/
Фреска з Путіним

Попередній матеріал
Чотирилапий друг і "Банан": як армійці ЗСУ на передовій ремонтують техніку на імпровізованому СТО – репортаж з передової
Наступний матеріал
Полозов: Інформація ЗМІ, що в Москві аспіранта у відділку поліції свердлили шуруповертом, – це правда
Loading...

На Одещині перша громада УПЦ МП перейшла до Православної Церкви України

Церковний конфлікт на Волині: як настоятель і селяни храм УПЦ МП ділили

Рада підтримала закон про процедуру переходу релігійних громад

Комітет ВР підтримав законопроект щодо процедури переходу релігійних громад

"Близько 80 священиків УПЦ МП уже поїхали в Росію" – протоієрей ПЦУ

На Чернігівщині перша громада УПЦ МП перейшла до Православної Церкви України