5 канал

Маємо розуміти, що ніякого майна Московського Патріархату в Україні немає – Коваленко

Майно належить кожній релігійній громаді

В ефірі "5 каналу" ректор відкритого православного університету святої Софії-Премудрості, колишнiй прес-секретар Предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко прокоментував, законопроект ВР про врегульовуватися переходу парафій Московського Патріархату до ПЦУ, зокрема, як врегульовуватимуться матеріальні питання.

"Наскільки я зрозумів, йдеться про ті поправки до закону, які якраз закладають механізми. Бо є норма закону, яка дає таку можливість і немає законодавчо визначеного юридичного механізму. З іншого боку ми маємо розуміти, що ніякого майна Московського Патріархату в Україні немає. Більш того, як немає майна церкви в цілому, як єдиної організації. Майно належить кожній релігійній громаді. І в цьому сенсі питання швидше не про майно, а про те, що громада має право обирати собі релігійний центр, тобто центр підпорядкування – місцевого єпископа, главу церкви на території України чи главу церкви за межами України. Це передбачається Конституцією – право і людини, і громади визначатися зі своїм віросповіданням і релігійною приналежністю".

На запитання ведучої, чи важко нині священикам МП прийняти рішення, чи з Московським Патріархатом та РПЦ чи приєднатися до Православної Церкви України, Коваленко сказав: "Ну я думаю, що вибір священнослужителя насамперед служити Богові. Це удже важливий момент… Я думаю, що вибір між Москвою та вселенським православ'ям – зрозумілий, якщо Москва не хоче бути частиною Вселенського православ'я". 

Що ще розповів Георгій Коваленко, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Дивіться також повне відео церемонії вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. По завершенні Літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
Томос вже в Україні, літак, що привіз його, сів у Києві – ЗМІ
Наступний матеріал
Кому тепер підпорядковуватимуться закордонні єпархії УПЦ Київського Патріархату – експерт
Loading...

На Черкащині перша парафія перейшла з Московського Патріархату до ПЦУ

Віряни села на Волині скаржаться на тиск і погрози після переходу до ПЦУ – що відомо

В УПЦ МП заявили, що назву поки не змінюватимуть, а Росію назвали агресором

На Тернопільщині одна з громад МП офіційно перейшла до ПЦУ: як це відбувалося та чи важка це процедура

Варфоломій закликав голів автокефальних Церков визнати ПЦУ

РПЦ і надалі існуватиме в Україні, нічого проти не маємо – Епіфаній