Автокефальна церква
Автокефальна церква dt.ua

Кому тепер підпорядковуватимуться закордонні єпархії УПЦ Київського Патріархату – експерт

Київський Патріархат встиг розростися і прирости парафіями і в Болгарії, і в Німеччині, і в США

В ефірі "5 каналу" оглядач агенції "Укрінформ", керівниця групи "За Єдину Помісну Церкву" Лана Самохвалова прокоментувала пункт в Томосі, де йдеться, що ПЦУ не може призначати єпископів і засновувати парафії за межами України.

"Це досить болісне питання, бо Київський Патріархат встиг розростися і прирости парафіями і в Болгарії, і в Німеччині, і в США. Я знаю, що наші священики досить болісно переживають. Вони нічого не мають проти Вселенського Патріархату, але вони звикли бути частиною саме УПЦ Київського Патріархату. Я думаю, що для них буде своєрідна "ломка", що вони мають переходити. Але подумайте, скільки жертв приніс Патріарх Філарет. Він пішов на пониження, погодився на інший церковний устрій, він погодився залишитися почесним предстоятелем. Тож нехай наше священство пробачить і спробує будувати свої відносини із Вселенським Патріархатом".

На уточнення ведучої, чи будуть тепер українські єпархії закордоном будувати свої відносини напряму зі Вселенським Патріархом, Самохвалова сказала: "Із єпископами, які курують від Вселенської Патріархії, так".

При цьому вона додала: "Я все розумію, але автокефалія вище за все, вища за нас із вами, за другий термін Порошенка, вища за будь-які вибори і за образи. Це такі умови і регламент існування Вселенської Патріархії".

Дивіться також повне відео інтерв'ю:

Дивіться також повне відео церемонії вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. По завершенні Літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Маємо розуміти, що ніякого майна Московського Патріархату в Україні немає – Коваленко
Наступний матеріал
Різдвяна утреня та Літургія в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ – відео

Варфоломій закликав голів автокефальних Церков визнати ПЦУ

На Черкащині перша парафія перейшла з Московського Патріархату до ПЦУ

Глава РПЦ Кирило написав листа Вселенському Патріарху – чого вимагає

Віряни села на Волині скаржаться на тиск і погрози після переходу до ПЦУ – що відомо

Парафія найбільшого храму УПЦ МП на Львівщині приєдналася до Православної церкви України

В УПЦ МП заявили, що назву поки не змінюватимуть, а Росію назвали агресором