5 канал

На Тернопільщині одна з громад МП офіційно перейшла до ПЦУ: як це відбувалося та чи важка це процедура

Про перехід до помісної Церкви у громаді заговорили ще на етапі підготовки у столиці Об'єднавчого собору

На Тернопільщині одна з громад Московського Патріархату офіційно перейшла до Помісної Православної Церкви України після Об'єднавчого собору. Ще дві парафії в області також провели збори, підтримали перехід і готові звернутися із клопотанням про долучення до ПЦУ. Докладніше дивіться в сюжеті Терези Костецької.

У Трибухівцях п'ять церков. Дві до останнього часу входили до Московського Патріархату. Одна з них – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Парафіянка Марія Букачик згадує: про перехід до Помісної Церкви тут заговорили ще на етапі підготовки у столиці Об'єднавчого собору.

Марія Букачик, парафіянка церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці ПЦУ, розповіла: "Багато старших жіночок, їх слово автокефалія насторожувало. Пояснювали, що воно означає, звідки то слово, до чого ми йдемо – і вони нас сприймали нормально. Є такі люди, що діти їхні в АТО воюють, і кажуть – дальше терпіти не будемо. Прийшов час, і ми робимо своє. Так і проголосували".

Підтримати таке рішення парафіяни попросили й тодішнього настоятеля церкви. Але той відмовився.

"Просили його. А він: "Ні, я не перейду, я не піду". І так ми зробили збори третій раз офіційно, під розписку. Подали в сільську раду. Люди самі хотіли переходити, не хотіли Московського Патріархату", – говорить старший брат церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці ПЦУ Степан Бойко. 

Новим настоятелем став протоієрей Степан Татарин. Раніше він правив у храмах Київського Патріархату. Перше богослужіння провели рідною мовою.

"Перше богослужіння за такий довгий час українською мовою, де люди молилися за українське військо, за багатостраждальну нашу Україну. За стільки років православні в Трибухівцях об'єдналися як єдина Христова сім’я", – каже настоятель.

5 канал

 

Парафіяни останньої з Церков Московського Патріархату в Трибухівцях теж провели збори і вже зголосилися перейти до помісної. Так само й у селі Кордишів. У багатьох інших парафіях МП також обговорюють перехід.

При цьому архієпископ Тернопільський і Кременецький, керівник Тернопільської єпархії ПЦУ Нестор наголошує, людей ні до чого не змушують: "Звичайно, що ніхто їх не заставляє, і на громади не чиниться жодного тиску. Нам не потрібна штучно об'єднана Церква. Нам потрібні переконані люди, які хочуть розбудовувати Українську Церкву в єдності, в вірі і любові до Бога і до власного народу".

5 каналЗа словами керівника Тернопільської єпархії, після початку російської агресії 11- церковних громад в області перейшли із Московського Патріархату тоді ще до Київського.

Тереза Костецька, Олена Вербицька, Тернопільcька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
Президент закликає всіх небайдужих прийти на Софійську площу для спільної молитви
Наступний матеріал
Як у Бердичеві студенти заробляють на благодійність автентичними колядками – сюжет
Loading...

В УПЦ МП заявили, що назву поки не змінюватимуть, а Росію назвали агресором

РПЦ і надалі існуватиме в Україні, нічого проти не маємо – Епіфаній

В АП заявили, що припинення оренди приміщень лавр громадами УПЦ МП – це фейк

У Тернополі майструють найбільшу в Україні різдвяну шопку: коли приходити по святкову атмосферу

На Черкащині перша парафія перейшла з Московського Патріархату до ПЦУ

Віряни села на Волині скаржаться на тиск і погрози після переходу до ПЦУ – що відомо