5 канал

"Не повинні уподібнюватися опонентам": Митрополит Епіфаній спрогнозував, як відбуватиметься перехід парафій МП до ПЦУ

Буде багато провокацій з боку Москви, щоби скомпрометувати цю ідею єдності православних в Україні, вважає предстоятель ПЦУ

В ефірі "5 каналу" предстоятель ПЦУ, Митрополит Епіфаній спрогнозував, як відбуватиметься перехід парафій Московського Патріархату до Православної Церкви України та чи треба цей процес стимулювати.

"Цей процес буде складним, але я думаю, що нам під силу буде його пройти достойно. Тобто буде багато провокацій з боку Москви, щоб скомпрометувати цю ідею єдності православних в Україні. Тому цей процес не повинен бути швидким. Ми не повинні його прискорювати і ставити якість складні завдання. Протягом місяця чи року ми повинні переконати певну кількість парафій Московського Патріархату, щоб вони перейшли до єдиної Православної Церкви. Ми повинні переконувати, повинні свідчити і показувати нашу любов і повагу, що ми не будемо згадувати образи, які лунали до цього часу на нашу адресу. Ми не повинні уподібнюватися нашим опонентам. Бо якщо ми почнемо з агресії та з речей, які нас роз'єднують, то до нас ніхто добровільно не прийде", – наголосив Митрополит.

"Моя позиція – що все має відбуватися добровільно. Кожна громада повинна добровільно проявляти свою волю обирати цей шлях єдності в єдиній Православній Церкві… І тоді з часом, поступово, без захоплень і провокацій, без кровопролиття ми зуміємо на добрих правильних євангельських основах збудувати сильну велику Українську Церкву", – сказав Митрополит Епіфаній.

Дивіться також повне відео церемонії вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. По завершенні Літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Підсумки року" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Наступний матеріал
Вселенський Патріарх, Президент України і Митрополит Епіфаній привітали українців із Різдвом

Церемонія підписання Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію Православної Церкви України – відео

РПЦ і надалі існуватиме в Україні, нічого проти не маємо – Епіфаній

У ПЦУ застерегли від фейкових сторінок предстоятеля Епіфанія у Facebook

Епіфаній розповів, чому ПЦУ не отримала патріаршого статусу

Філарет продовжить служити у Володимирському соборі – Епіфаній

Процедура почнеться 5 січня: Митрополит Епіфаній розповів про деталі отримання томосу