Церква
Церква Facebook

Епіфаній розповів, чому ПЦУ не отримала патріаршого статусу

Митрополичий статус ні в чому не обмежує ПЦУ, наголосив МИтрополит

Митрополит Київський Епіфаній впевнений, що надання Православній Церкві України патріаршого статусу станеться після цілковитого її становлення. Митрополит вважає, що поки це питання не на часі, адже церква проходить процес створення. Про це він заявив в ефірі каналу "Прямий".

"Звичайно, що на першому етапі становлення нашої православної церкви ми будемо мати митрополичий статус. Це теж як певна умова, через яку пройшли усі інші православні церкви. Майже жодна з помісних церков одразу не отримала патріаршого статусу. Це зараз, можливо не на часі, але згодом, коли ми станемо великою сильною єдиною церквою в Україні, то це стане питання часу. А зараз ми повинні пройти цей етап становлення і визнання нашого автокефального статусу іншими помісними православними церквами", – наголосив Митрополит Епіфаній.

Він також додав, що митрополичий статус ні в чому не обмежує Православну Церкву України, адже вона стає автокефальною помісною православною церквою та отримує місце у диптиху почесних.

Нагадаємо, як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української Православної Церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того самого дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання томоса.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Філарет продовжить служити у Володимирському соборі – Епіфаній
Наступний матеріал
На Львівщині авто на єврономерах вирішили розмитнювати цілодобово: перші підсумки

Різдво в Україні: Епіфаній назвав умову перенесення дати

Філарет розповів, чому зняв свою кандидатуру на пост глави ПЦУ

Парафія найбільшого храму УПЦ МП на Львівщині приєдналася до Православної церкви України

Спецслужби РФ спробували спровокувати предстоятеля Єдиної Церкви Епіфанія – подробиці

На Закарпатті перша парафія приєдналася до Православної церкви України

На Вінниччині три парафії приєдналися до Православної Церкви України