ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

"Потрапите в пекло": Євстратій Зоря розповів про факти тиску на парафіян, що вирішили перейти до ПЦУ

Якщо цей тиск не просто виник спонтанно, а має цілеспрямований координуючий центр за межами України, то цим має займатися СБУ

Представники колишньої УПЦ Московського Патріархату після створення Православної Церкви України масово залякували вірян пеклом та різними погрозами, щоб ті не переходили до Об'єднаної Церкви. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" архієпископ Чернігівській Євстратій Зоря. 

За його словами, після створення Єдиної Православної Церкви в Україні права всіх громадян, зокрема і тих, хто хоче залишитися в російській церкві, є захищені законом. Окрім того, тих, хто все ж хоче перейти до ПЦУ, ніхто не має права примушувати залишитися.

"Ніхто не має права їх залякувати, ніхто не має права приїжджати до них, як це було в багатьох селах: на Рівненщині, на Тернопільщині. Коли завозили з монастирів якихось сторонніх людей і починали масовано залякувати перед російськими телекамерами, що мовляв "ви в пекло потрапите, це все розкол, це все страшне, неправдиве і так далі, тому повертайтеся назад в єдину рятувальну канонічну церкву", – наголосив Євстратій Зоря.

"Коли порушується закон, ті органи державної влади, які відповідають за дотримання законодавства, вони повинні реагувати. Якщо це стосується прокурорського нагляду – прокуратура, якщо це стосується якихось речей, які безпосередньо є втручанням з боку іноземної держави, (цим має займатися СБУ – ред.). Тому що ми такі факти чули від СБУ, коли засилали певних осіб сюди в Україну з метою передати ту чи іншу інформацію діячам Московського Патріархату про те, що треба організувати такі-то акції, треба провести такі-то заходи тощо", – сказав Євстртій Зоря.

Він підсумував: "Тобто, якщо цей тиск не просто виник спонтанно, а має цілеспрямований координуючий центр за межами України, то це вже точно є питанням для СБУ, а якщо відбувається якась кримінальна активність чи порушення прав громадян, безперечно, що це є питання також і до поліції".

Нагадаємо, як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української Православної Церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того самого дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання томоса.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"... і всі за одного": у харківській школі за директором звільнилася половина вчителів
Наступний матеріал
"Робота МОН: підсумки 2018 та візія 2019": підсумкова прес-конференція – відео
Loading...

Філарет розповів, чому зняв свою кандидатуру на пост глави ПЦУ

Перейменування УПЦ: представники Московського Патріархату відреагували вимогою

Під оплески парафіян: митрополит Драбинко оголосив про перехід до помісної Церкви – відео

У Росії, Греції, Грузії такого немає: Ющенко розповів, чим українське церковне питання особливе

Ющенко розповів, що робила Тимошенко в Єрусалимі за крок до отримання Україною томосу

Предстоятель Єдиної Церкви розповів, чи планують переносити Різдво в Україні