Володимирський собор
Володимирський собор Інформатор

У Росії, Греції, Грузії такого немає: Ющенко розповів, чим українське церковне питання особливе

Левову частину національної єдності дає солідарність у вірі, якої в нашій країні наразі немає

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) розповів, чому в Україні склалася нетипова для православного світу церковна картина і як це впливає на національний дух.  

"Якщо подивитися на найбільші наші національні проблеми, то одна з них – слабка національна єдність, а якщо подивитися глибше – левову частину національної єдності дає наша солідарність у вірі. Коли ми подивимося на церковне поле України – в нас чотири Православні Церкви. В Росії цього немає, в Греції цього немає, в Грузії, Вірменії. Візьміть будь-яку націю, яка живе в православ'ї, там живе одна соборна Православна національна (підкреслюю), національна Церква. Тому що православ'я будується на національній ознаці", – наголошує третій президент України.

Він продовжує: "Одна з сутностей національної єдності – це є церковна єдність. Це одна сторона питання. Можливо, більше політична. А друга – церковна сторона. Ми до 1686 року були складовою частиною Константинопольської Церкви. А потім пройшла складна історія, як у нас вкрали Патріархію, вкрали нашого Патріарха".

Що сталося з українською церковною незалежністю далі – дивіться у відео:

Попередній матеріал
Дедалі більше українських моряків заявляють, що вони військовополонені – Полозов
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров в ефірі "5 каналу"
Loading...