Митрополит Епіфаній
Митрополит Епіфаній 5 канал

"В нашій єдності – сила": все, що треба знати про першу літургію голови Української Церкви Епіфанія

Кафедральним собором для Єдиної Православної Церкви стане не Софія Київська і навіть не Володимирський собор

Першу літургію у Михайлівському Золотоверхому соборі відслужив новообраний предстоятель Православної Церкви України – митрополит Київський і всієї України Епіфаній. До храму прийшли більше сотні вірян. Як відбувався урочистий молебень – бачили і кореспонденти "5 каналу".

5 канал

Новообраний предстоятель Помісної Автокефальної Православної Української Церкви митрополит Епіфаній править свою першу літургію в новому сані. Його обрали на Об'єднавчому соборі 15 грудня. Перед цим митрополит Київський і всієї України був єпископом Переяслав–Хмельницьким і Білоцерківським, а також намісником Філарета. Його правою рукою називають Епіфанія у церковних колах.

На службу до Михайлівського Золотоверхого собору прийшло більше сотні вірян. Одразу після завершення Об'єднавчого собору з'явилася інформація, що разом із новим предстоятелем в Українського Православ'я з'явиться і новий кафедральний собор. Тож у Володимирському соборі – центрі Київського Патріархату, і надалі правитиме службу почесний патріарх Філарет. Не стане кафедральним собором православної церкви України і Софія Київська.

5 канал

"Ми розуміємо наскільки вона є дорогою для нашого українського народу і церква не зможе гідно самостійно опікуватися цією величною пам'яткою. Діючим кафедральним собором буде саме Михайлівський Золотоверхий", – заявив Предстоятель Епіфаній.

Михайлівський Золотоверхий собор став особливо важливим для українців під час Революції Гідності. В його стінах неодноразово знаходили прихисток учасники подій тієї кривавої зими, а згодом під образами був відкритий польовий шпиталь. Нині, через 5 років після тих подій, у цьому ж храмі обраний митрополит Київський і всієї України звертається до вірян.

"В нашій єдності – сила, і ми здолаємо всіх тих ворогів, які намагаються нас поневолити, намагаються знищити нашу Українську Державу. Агресор приречений на поразку, бо там де правда – там Бог, а де Бог – завжди буває перемога", – переконаний митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Одразу після літургії і таїнства причастя, віряни вітають нового главу церкви і спілкуються з ним. Предстоятель Помісної Автокефальної Православної Церкви ще раз нагадав: її двері відкриті для всіх.

митрополит Епіфаній
митрополит Епіфаній5 канал

На Об'єднавчий собор напередодні приїхали всі запрошені архієреї Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви і два митрополити з Московського патріархату.

"Збереться Синод, збереться архієрейський Собор – у нас ще дуже багато питань. Але цей проміжок часу – до отримання Томосу, ми не будемо приймати якихось рішень, які би суперечили нашій єдності. Всі представники братимуть участь у керівництві цієї церкви", – запевнив Епіфаній.

Митрополит Епіфаній
Митрополит Епіфаній5 канал

Томос Україна отримає від Вселенського патріарха вже 6 січня після спільної літургії на Фанарі митрополита Київського та всієї України Епіфанія разом зі Вселенським патріархом Варфоломієм.

Анна Брикова, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Наступний матеріал
Путін уникає переговорів щодо звільнення українців, адже йому немає що відповісти – Президент
Loading...