Facebook / Петро Порошенко

Мільйони християн в Україні були приречені на розкол, ми цього не стерпіли – Вселенський Патріархат

Довгі роки українські віряни були "неетично відторгнені від єднання з рештою канонічної Вселенської Церкви"

Під час виступу на Об'єднавчому соборі в Києві 15 грудня представник Вселенського Патріарха Варфоломія, митрополит Гальський Еммануїл заявив, що не може бути виправдання релігійній ворожнечі. 

"20 квітня 2018 року наш Синод схилився до неодноразових звернень українського народу, що офіційно були скеровані через Вас, пане Президенте, через офіційного керівника держави. Материнська церква не може більше терпіти того, що мільйони християн приречені на так званий розкол. Милість Божа не може бути зброєю в релігійній ворожнечі. Не може бути виправдання відчуженню лише через церковну владу чи національний пріоритет", – наголосив представник Варфоломія.

Він додав: "Мільйони православних християн були відірвані від своїх братів і сестер на цій освяченій землі. Мільйони українських вірян були неетично відторгнені від єднання з іншою частиною, рештою канонічної Вселенської Церкви". 

Повний виступ Еммануїла – далі у відео: 

Як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того ж дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання Томоса. 

Довідково: новообраний предстоятель Епіфаній (в миру Сергій Думенко) – наймолодший духовний лідер в Україні. У лютому йому виповниться 40 років. Епіфаній був намісником Філарета, в церковних колах його називали правою рукою Патріарха УПЦ КП. 2010 року він був призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Виріс новий голова Української православної церкви на Буковині. Вчився у Київській семінарії. Служіння починав у Рівненській єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Монаший постриг прийняв 2007 року.

Дивіться також фотогалерею: 

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Хто так скаже – викривить правду: Вселенський Патріархат заявив, що Українська Церква не буде меншою з-поміж інших
Наступний матеріал
Прес-конференція Президента України Петра Порошенка – відео
Loading...