Еммануїл і Порошенко
Еммануїл і Порошенко 5 канал

Хто так скаже – викривить правду: Вселенський Патріархат заявив, що Українська Церква не буде меншою з-поміж інших

Константинополь – Найсвятіший Вселенський престол, що має повноваження надавати статус місцевої церкви

Під час виступу на Об'єднавчому соборі представник Вселенського Патріарха Варфоломія, митрополит Гальський Еммануїл заявив, що Українська Церква не буде меншою з місцевих церков. Усі розмови про це – неправда.

"Автокефалію чомусь розглядають як питання непослуху, але ми робимо це тактовно і впорядковано. Ми дотримуємося наших догматів і доктрин нашої віри, канонів, законів церкви. Знову і знову ви (Україна – ред.) зверталися до Вселенського Престолу, аби розв'язати ваші церковні питання, які вже перезріли. І тепер єдиний орган, престол, що має повноваження визнати вашу церкву, ми беремо ці повноваження з Константинополя; робимо те, щоб ви мали привід для самоповаги, щоб ви мали самоповагу від Найвищого, Найсвятішого Вселенського престолу", – промовив Еммануїл.

Він пояснив: "Варфоломій є Патріархом всіх християн, Вселенським Патріархом, що дає статус місцевої церкви, автокефалії з любов'ю – дає Вам бажане адміністративне право незалежності. Отже, ви не будете меншою з місцевих церков. І хто так скаже – той викривить правду, істину. Ви – просто автокефальна церква, що постала не через шантаж, а через фізіологію, через що ви щедро будете винагороджені Божою милістю".

Також митрополит додав: "Отримання Томосу з рук Вселенського Патріарха Варфоломія Українською Церквою – це світло від світла, це хрещення, свято на небі і на землі, від Матері (Церкви - ред.) – донці".

Продовження – у відео:

Як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того ж дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання Томоса. 

Довідково: новообраний предстоятель Епіфаній (в миру Сергій Думенко) – наймолодший духовний лідер в Україні. У лютому йому виповниться 40 років. Епіфаній був намісником Філарета, в церковних колах його називали правою рукою Патріарха УПЦ КП. 2010 року він був призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Виріс новий голова Української православної церкви на Буковині. Вчився у Київській семінарії. Служіння починав у Рівненській єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Монаший постриг прийняв 2007 року.

Дивіться також фотогалерею: 

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вселенський Патріархат подякував Порошенкові за наполегливу співпрацю щодо автокефалії, віру і молитви
Наступний матеріал
Мільйони християн в Україні були приречені на розкол, ми цього не стерпіли – Вселенський Патріархат
Loading...