Еммануїл і Порошенко
Еммануїл і Порошенко 5 канал

Вселенський Патріархат подякував Порошенкові за наполегливу співпрацю щодо автокефалії, віру і молитви

Напередодні на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Єдиної Української Помісної Церкви

Під час виступу на Об'єднавчому соборі у столиці 15 грудня представник Вселенського Патріарха Варфоломія, митрополит Галльський Еммануїл подякував Главі української держави за підтримку та ініціативу щодо створення Єдиної Православної Церкви в Україні.

"Ми хочемо подякувати вельможному Президентові України Петру Порошенку за його чудову співпрацю, за його молитви. І ми хочемо помолитися за всіх наших братів і сестер, що дожили до цього світанку нової церковної доби для українського народу", – зазначив Еммануїл. 

Повне звернення Представника Вселенського Патріарха – дивіться у відео: 

Як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того ж дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання Томоса. Того ж дня новообраний предстоятель УПЦ Епіфаній подякував Президенту і закликав усіх до єднання. 

Довідково: новообраний предстоятель Епіфаній (в миру Сергій Думенко) – наймолодший духовний лідер в Україні. У лютому йому виповниться 40 років. Епіфаній був намісником Філарета, в церковних колах його називали правою рукою Патріарха УПЦ КП. 2010 року він був призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Виріс новий голова Української православної церкви на Буковині. Вчився у Київській семінарії. Служіння починав у Рівненській єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Монаший постриг прийняв 2007 року.

Дивіться також фотогалерею: 

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сказали "дякую" і відпустили: у Запоріжжі до військкоматів прийшло у 1,5 рази більше резервістів
Наступний матеріал
Хто так скаже – викривить правду: Вселенський Патріархат заявив, що Українська Церква не буде меншою з-поміж інших
Loading...