Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Путін уникає переговорів щодо звільнення українців, адже йому немає що відповісти – Президент

Російський лідер не очікував, що Україні вдасться так швидко зібрати докази агресії РФ в акваторії Чорного та Азовського морів

Російський президент уникає перемовин щодо звільнення українців, які перебувають у полоні бойовиків на окупованій частині території Донецької та Луганської областей та в ув’язненні в окупованому Криму і незаконно утримуються в тюрмах Росії, адже в цьому питанні правда на боці України і російська сторона немає що відповісти і чим виправдати свої дії. Про таке заявив Президент Петро Порошенко під час прес–конференції у Києві 16 грудня.

"Коли під час акту агресії (в Керченській протоці – ред.) я набрав його для того, щоб поспілкуватися, він відмовився від спілкування не тому, що як він пояснює це виборчим процесом в Україні. Він відмовився, тому що йому немає що сказати. Вся правда повністю на стороні України. І щодо доказів агресії", – наголосив Глава держави.

Також Президент переконаний: російський лідер не очікував, що Україні вдасться так швидко зібрати докази агресії Росії в акваторії Чорного та Азовського морів.

"Починаючи від супутників знімків і закінчуючи перехопленням, починаючи від даних наших партнерів і закінчуючи відео, яке було продемонстровано всьому світові. Він до цього виявився не готовим і йому не було що відповідати. І в цьому зв’язку він відмовився від розмови", – зазначив Порошенко.

За його словами, вирішення питання звільнення полонених та незаконно утримуваних українців завжди залежить виключно від Володимира Путіна.

"Те, що вже рік ми не можемо звільнити жодного українського заручника з окупованих територій, що ми не можемо звільнити жодного політв’язня з в’язниць Росії, жодного з території незаконно анексованого Криму полягає не в тому, що президент Російської Федерації спілкується чи не спілкується з Порошенком. Воно полягає в тому, що він не бажає їх звільняти", – наголошує Глава держави.

Він додає: "Він (Володимир Путін – ред.) неодноразово демонстрував, що це залежить виключно від його, навіть не політичної волі, а бажання. Захотів – звільнив, захотів – ні. І це вже точно аж ніяк не залежить від тих, хто сидить в рамках Тристоронньої контактної групи, точно не залежить від церкви".

"Коли ми спілкувалися, коли ми не спілкуємося, коли він мав цю аргументацію або іншу – він не звільняв наших заручників", – зазначив Порошенко.

За його словами, російський президент у питанні звільнення українських моряків поводиться так само, як і раніше. Натомість, українські хлопці є військовополоненими.

"Наголошую – пояснення РФ не витримують жодної критики, бо акт агресії зафіксовано в міжнародних документах відповідно до Женевської конвенції, відповідно до Конвенції 3314", – заявив він і нагадав, що ця Конвенція не вимагає, щоб обидві сторони визнали факт збройного протистояння.

Більш того, агресію РФ проти України Порошенко порівняв з агресією Німеччини проти Польщі у вересні 1939 року: "Атака на Польщу і представлення, що це Польща атакувала Німеччину і Німеччина не знаходиться в стадії війни – це хіба якимось чином послабляє те, що це є факт агресії? Так само й зараз".

Президент у черговий раз наголосив, що 24 військовослужбовці Військово–Морських Сил перебувають у російському полоні і відповідно до Женевської конвенції мають статус військовополонених. "Вони в суді чітко про це заявили, і вони не є підсудні російській юрисдикції", – підкреслив Порошенко.

Він зазначив, що в питанні захоплених в полон моряків Путін не очікував, що вже упродовж 24 годин внаслідок інтенсивних консультацій, які були проведені Президентом України, з генсеком НАТО і завершуючи керівниками європейських країн, включно з канцлером Німеччини, Держсекретарем США, з нашими партнерами з Туреччини, Польщі, всім світом буде проголошена чітка заява "Великої сімки", Європейського Союзу та абсолютної більшості країн з вимогами звільнити українців та повернути Україна кораблі.

"І йому знову не було що відповідати", – констатував Глава держави.

Він нагадав: у питанні звільнення полонених українців завжди звертався до всіх, до кого міг, зокрема і до церковних ієрархів з проханням втрутитися в цей процес і допомогти нам. "Це точно не залежить від лідерів світу. Це залежить від однієї людини", – зауважив Президент.

Дивіться також фотогалерею:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"В нашій єдності – сила": все, що треба знати про першу літургію голови Української Церкви Епіфанія
Наступний матеріал
Обрали "Міс Всесвіт 2018" – відео
Loading...