Харківська школа №67
Харківська школа №67 5 канал

"... і всі за одного": у харківській школі за директором звільнилася половина вчителів

Більшість батьків – проти звільнення. Права директорки вони відстоюють на зборах

Масове звільнення вчителів в одній зі шкіл Харкова: заяви написали два десятки педагогів та співробітників навчального закладу. Конфлікт виник після того, як кілька батьків поскаржилися місцевому управлінню на директорку. Відтоді в навчальному закладі почалися перевірки. І після того, як директор написала заяву на звільнення – синхронно звільнилася половина педагогів.

Педагог-організатор Христина Флудєєва у 67-й школі пропрацювала рік. Після звільнення директора школи вчителька теж вирішила піти. Пояснює: "Сьогодні мене попросили батьки прийти і провести захід, тому що захід проводити нікому. У нас половина колективу вчительського працювала в цій школі, прямо кажучи, через директора".

Протягом тижня звільнитися зі школи вирішили більше як 20 вчителів і співробітників закладу. Це викладачі інформатики, фізики, української мови, психологи та логопеди. Нині їх заміняють методисти з районного відділу освіти. Ані вони, ані тимчасова виконувачка обов'язків директорки з пресою не спілкуються.

У Ніни Диких у 67-й школі навчаються двоє дітей. Вона та ще кілька батьків звернулися до районного відділу освіти з вимогою звільнити директорку школи. Жінка каже, скарги почали писати через низьку успішність учнів.

"Я була свідком того, як в одному кабінеті були присутні два класи – 9-й і 10-й. Причому, для 9-го класу повинен бути урок англійської, для 10-го – урок математики. Ця школа наразі 220-та з 232 місць за здачею ЗНО в Харкові. Далі вже терпіти нікуди. І ми просимо, щоб прийшли кваліфіковані фахівці", – обурюється мати учнів.

Після скарг батьків у школі розпочалися перевірки. Директорка школи написала заяву на звільнення. Нині Олена Лисичкіна каже – зробила це під тиском і планує повернутися на посаду. Усі заяви невдоволених батьків називає наклепом.

"З боку районної адміністрації мені кілька разів у кабінеті було запропоновано звільнитися за власним бажанням, просто безпідставно абсолютно. Тому що, мені сказали, – "ви не формат". Я написала заяву під тиском і перебуваючи в стані емоційного шоку, про звільнення за згодою сторін. Тепер я вважаю цю заяву недійсною", – каже директор.

Заступник начальника управління освіти Холодногірського району Харківської міськради Оксана Матвєєва відповідає: "Директор написала заяву самостійно, 21-го числа. За згодою сторін. Як ви розумієте, пістолет біля її голови ніхто не тримав".

Більшість батьків – проти звільнення. Права директорки вони відстоюють на зборах.

"Директор цей дуже гарний, для школи зробив дуже багато. Майже всі батьки за цю директорку, не хочуть нікого іншого. З приходом цього директора і світлофор поставили, і футбольний майданчик зробити, і поприбирали, і в туалети зайдіть, і в їдальню, всюди ремонт, всюди все добре", – наголошує батько учня Сергій Распутний.

За повернення на посаду директора проголосувала більшість батьків, присутніх на зборах. Проте юридичної сили таке рішення не має. Новий чільник закладу має перемогти на конкурсі. Взяти участь у ньому може і пані Лисичкіна.

Оксана Нечепоренко, Олексій Антонов, "5 канал"

Попередній матеріал
За часи війни в армії відбулося майже 5 тис. ротацій капеланів – Міноборони
Наступний матеріал
"Потрапите в пекло": Євстратій Зоря розповів про факти тиску на парафіян, що вирішили перейти до ПЦУ
Loading...

Неадекватні умови та жорстокість: у психлікарні під Харковом знущаються з пацієнтів

На Харківщині у близько півсотні шкіл оголосили карантин

На Харківщині школи пішли на карантин через ГРВІ

До луцьких учнів уперше навідалися шкільні офіцери: що розповідали дітям

В екопарку Харкова нові мешканці: чим особливі мініатюрні Оззі та Блюбель

Стимпанк у дії, або Як харків'янин робить дизайнерські речі з купи брухту – відео