Скріншот відео

За часи війни в армії відбулося майже 5 тис. ротацій капеланів – Міноборони

Між священнослужителями, урядовцями та керівництвом ЗСУ наразі обговорюється механізм соціального захисту військових капеланів

Від початку війни на сході відбулось майже 5 тис. ротацій священнослужителів, повідомили в Міністерстві оборони. Нині в Збройних силах створена служба військового духовенства, де працюють священики різних конфесій.

У Міноборони додають – у липні 2014-го при штабі АТО запрацювала перша капличка з капеланом УГКЦ Андрієм Зелінським, а станом на кінець 2014-го – переважна більшість військових частин, які виконували бойові завдання, вже мали на волонтерських засадах духовних наставників.

Військові підрахували, що в кожній бригаді є в середньому двоє військових капеланів. Тепер між священнослужителями, урядовцями та керівництвом Збройних сил обговорюється механізм соціального захисту військових капеланів.

"У нашій церкві відбулось 25 таких ротацій. Під час цих ротацій у нас, фактично, більше 600 військових священиків проїхали через фронт. Позиція була дуже проста, тому що до того, як розпочалися ротації, священики їздили на фронт, але їздили здебільшого, як волонтери", – пояснив заступник голови Синодального управління військового духовенства ПЦУ Протоієрей Тарас Мельник.

"Його життя в небезпеці. Але згідно цих змін статус його соціального захисту занижений. Він може отримати тільки статус учасника війни", – зазначає т.в.о. начальника Відділу взаємодії з військовими капеланами ЗСУ Олексій Терещук.

Наєв проінспектував оновлені блокпости на Донеччині – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Економічний фронт: як союзники допомагали СРСР автомобільною технікою
Наступний матеріал
"... і всі за одного": у харківській школі за директором звільнилася половина вчителів
Loading...