Скріншот відео

Будують новітню українську школу: для чого до Харкова з'їхалося близько тисячі вчителів з України та світу

Діти у формі гри мізкували над глобальною проблемою людства – забезпеченням їжею

Близько тисячі викладачів з України та 16 країн світу з'їхалися до Харкова, аби поділитися власними надбаннями на ниві методик викладання. Формат заходу не передбачає обов'язкових спікерів та надає простір для творчості. Як створюється новітня українська школа – в сюжеті "5 каналу".

Над глобальною проблемою людства – забезпеченням їжею – мізкують діти. Роблять це у формі гри. Клас ділять на три родини з різними статками: від багатих до бідних.

Авторську методику навчальної гри запропонував киянин Петро Пойдин – учасник загальнонаціональної освітньої конференції Еducation camp. Згідно з нею, за урок діти переходять від розгляду проблеми на сімейному рівні до державного та всесвітнього. Інтегрують знання з історії, географії, економіки та біології. Проводять мозковий штурм – що робити, коли немає що їсти та від чого це залежить. Саме такі уроки, на думку вчителя, мають бути в українських школах.

"Сучасна школа – це не та школа, де вчитель не є носієм інформації. Це школа, де вчитель допомагає особистісному зростанню. Тому в мене є правило 3-х С: самоосвіта, саморозвиток і самостійність. Розв'язання проблем, які мають глобальний характер, які мають етичний моральний характер, є те, до чого має готувати вся школа", – пояснив учитель приватної школи Петро Пойдин.

Клас діти полишають у захваті. До Харкова на освітній захід вони приїхали з Луганщини.

"Найбільше сподобалося розбирати ситуації. Ми думали, що такі ситуації основані на реальних подіях. Ми навіть здогадувалися, що це Африка. Все було динамічно, ніхто не нудьгував", – поділився учень 9 класу школи села Нижньотепле Артем Стахов.

Допомогти будувати новітню українську школу цього року приїхало близько півтори сотні експертів з 11 країн світу. Педагог із Нідерландів Флоріс Кут називає себе інженером гри. До Харкова прибув навчити колег використовувати її для освіти.

"Граючись на вулиці, діти навчаються програвати та вигравати. Тут і навички з моторики, вони навчаються грати справедливо, чи бачать того, хто грає не за правилами. Вільна гра сприяє навчанню. І в класі вчителі повинні створювати середовище для вільних ігор", – пояснив викладач із Нідерландів Флоріс Кут

Поділитися новітніми техніками викладання та підвищити рівень вчителів – основне завдання Еducation camp. Ініціатива з'явилася у 2010-му році у США. Рух поширився ще у тридцятьох країнах світу. Зокрема і в Україні.

"Ми веземо вчителів на різні харківські підприємства, аби вони побачили, як працює сучасний ринок праці, ми проводимо цікаві квести, панельні дискусії, автограф сесії з письменниками. Сьогодні в нас 4 письменники українські. Тобто робимо все, щоб розширити горизонти українського вчительства", – розповіла менеджер громадської організації EdCamp Ірина Міньковська.

Еd camp розрахований на три дні.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Стан етапованого до Ростова політв'язня Еміра-Усеїна Куку погіршився – Денісова
Наступний матеріал
"Дозволено все, що не заборонено": Порошенко підписав закон про валюту
Loading...

МОН проводить антидискримінаційну експертизу підручників: переваги та недоліки

"Найбільша надбавка": Гриневич розповіла, кому з учителів підвищать зарплату

Два герої з однієї школи: в Харкові відкрили меморіальні дошки на честь молодих захисників

"ЗА ЧАЙ.COM": можливо кращий вчитель фізики у світі Пауль Пшенічка в ефірі "5 каналу"

У Харкові в метро чоловік розлив ртуть – ДСНС

"Понад 100 км/год": автомеханік розповів, як насправді рухалася автівка Зайцевої