Лілія Гриневич
Лілія Гриневич Сайт Міносвіти

"Найбільша надбавка": Гриневич розповіла, кому з учителів підвищать зарплату

  Педагоги у школах нацменшин не мають відчувати себе приниженими, наголошують у Міносвіти

  Міністерство освіти працює над вдосконаленням методології вивчення української мови у школах нацменшин. Для цього заплановане виділення коштів на обладнання кабінетів державної мови та встановлення надбавки тамтешнім вчителям.

  Про таке повідомила міністр освіти України Лілія Гриневич під час свого візиту до Закарпатської області, передає "Радіо Свобода".

  "Вчителі української мови почували себе у школах з навчанням мовою нацменшин приниженими. Саме тому ми зараз Кабміном виділили кошти на обладнання кабінетів української мови у таких школах. А також встановили цим вчителям надбавку до 30% – найбільшу, яка є, щоб вони мали заохочення", – зазначила Лілія Гриневич.

  Міністр розповіла: у бюджеті-2018 на кабінети української мови в школах з іншими мовами навчання закладено загалом 46 млн гривень. За ці кошти місцева влада має закупити обладнання, відповідно до тих рекомендацій, які виробили у Міносвіти.

  Крім того, у відомстві кажуть про необхідність збільшення тривалості перехідного періоду "мовної статті" закону "Про освіту" до 2023 року. Передбачається, що спершу діти вивчатимуть усе рідною мовою, а потім поступово будуть впроваджуватися предмети українською, аж поки не буде досягнуто співвідношення "60% державною мовою та 40% використання мови нацменшин".

  Попередній матеріал
  НАБУ оголосило про підозру рідному брату Каськіва
  Наступний матеріал
  На Луганщині терористи захопили приватний будинок та стріляли у мирних – МОУ
  Loading...