Моторошна психлікарня
Моторошна психлікарня 5 канал

Неадекватні умови та жорстокість: у психлікарні під Харковом знущаються з пацієнтів

Чорна пліснява в кімнатах, розбиті вікна та поламані ліжка – фото жахливих умов оприлюднили в інтернеті представники омбудсмена

У психіатричній лікарні під Харковом знущаються з пацієнтів. Жорстоке поводження та неналежні умови проживання в медзакладі оприлюднила українська омбудсмен. Обласні чиновники вже почали перевірку за цими фактами. Керівника закладу тимчасово відсторонили від роботи, відкрито кримінальне провадження. Про неадекватність умов – далі.

Чисельні порушення у психіатричній лікарні на Харківщині виявили представники омбудсмена. Під час перевірки було зафіксовано розорені приміщення, відсутність питної води та знущання над пацієнтами.

Чорна пліснява в кімнатах, розбиті вікна та поламані ліжка. Фото жахливих умов представники омбудсмена оприлюднили в інтернеті. В одному з холодних приміщень – пральні – вони знайшли змерзлих пацієнтів, які були замкнені.

Завгосп психіатричної лікарні – єдиний, хто вийшов спілкуватися з пресою. Про замкнених пацієнтів говорити не готовий, проте скаржиться на нестачу коштів. Запевняє – оприлюднені порушення надто перебільшені.

"Насправді температура не нижче 20°C-23°C. Температура гарячої води, яка подається з кочегарки, не менше 50-60°C. Це вода, яка йде на душові та на умивальник", – стверджує Олександр Близнюк.

На території лікарні два житлових корпуси, в яких мешкає майже сотня пацієнтів. Сторонніх туди не пускають. Виконувача обов'язків головного лікаря відсторонили від роботи. Той поїхав до обласного центру, тож спілкується телефоном.

"Усередину відділення не маємо права допускати. Якщо у вас є якісь запитання, залишайте письмово в адміністрації лікарні", – відповідає Михайло Кузнецов.

Нового головного лікаря мають обрати за конкурсом. Три місяці тому психіатричну лікарню у Барвінковому передали в обласну комунальну власність. Щоб розібратися в ситуації, в Харківській облдержадміністрації створили спеціальну комісію.

"Ми чекаємо на висновок комісії. Сьогодні-завтра, я думаю, ми досконало ситуацію розберемо. Будуть усі дані, пояснення, розберемося… І повірте мені, дуже суворо на це зреагуємо", – запевняє заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.

Через утримання пацієнтів у холодному приміщенні поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "незаконне позбавлення волі". Кажуть, раніше не отримували жодної скарги на медзаклад.

Чиновники визнають, що психіатричні медзаклади фінансують за остаточним принципом і деякі з них не бачили ремонту кілька десятків років. Тож наступного року обіцяють передбачити гроші на реконструкцію Барвінківської психлікарні.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зупинили автомобіль, щоб перевірити документи, а в ньому виявився викрадений чоловік – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Loading...