5 канал

Як у Бердичеві студенти заробляють на благодійність автентичними колядками – сюжет

Традицію планують продовжити і наступного року

Майбутні педагоги у Бердичеві на Житомирщині щороку відшукують маловідомі колядки, щоб оригінально привітати людей із новорічно-різдвяними святами. Колядують в автентичному одязі і під музичний акомпанемент. Частину наспіваного витрачають на реставрацію старовинного національного одягу, в якому виступають. Решту віддають на благодійність. Як цього року колядували – бачили кореспонденти "5 каналу".

Надія Безстрашко, студентка Бердичівського педагогічного коледжу, з однокурсниками колядує вперше. І хоча дівчина давно займається народним вокалом, запам'ятати слова старовинних колядок, зізнається, було важко.

"Для мене колядка – це передавання нашим нащадкам наступним цих пісень, бо ви ж не слухаєте щодня колядки. Тому я вважаю, що їх треба згадувати хоч раз на рік і це можна зробити на Різдво, Новий рік", – каже дівчина.

Студенти репетирували вечорами після занять. Відшукати та вивчити давні колядки допомогли педагоги. Колядувати починають у медиків. Чотири роки поспіль студенти приходять із колядками до поліклініки.

Валентина Ковальчук, заступник директора КП "ЦПМСД", каже: "Колядники щороку до нас приходять, надихають нас до праці, заряджають енергією на цілий рік, ми завжди раді їм". 

Заколядувати приходять і на швейну фабрику. Спочатку, як годиться, заспівали господині. Далі колядують у цехах. Працівниці чекають гостей. Щоб послухати колядок, роблять перерву в роботі.

Студенти кажуть, виконують старовинні колядки, щоби привернути увагу людей до української культури.

Організатор заходу Ольга Яблонська каже: "Хочеться 10-хвилинним маленьким концертом зігріти серця наших бердичівців і надихнути їх радістю, вірою в світле майбутнє і в те, що Україна – найкраща країна, що нас чекає попереду світле, гарне майбутнє".

На частину наколядованого хлопці і дівчата реставрують старовинний національний одяг, в якому виступають, а решту витрачають на благодійність. Колядувати планують і наступного року. Обіцяють знову поповнити свій репертуар старовинними маловідомими витворами народного фольклору.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На Тернопільщині одна з громад МП офіційно перейшла до ПЦУ: як це відбувалося та чи важка це процедура
Наступний матеріал
У Чорне море увійшов десантний корабель США Fort McHenry – фото
Loading...

Вбивство студенток у Харкові: у Стамбулі затримали підозрюваного

Убивство іноземних студенток у Харкові: головний підозрюваний виїхав з України

Для покинутих усіма: на Житомирщині екс-медсестри створили пансіонат для літніх людей

В Австралії пожежники разом із тваринками знялися для календаря 2019 року

У Житомирі від кору помер 2-річний хлопчик, був вакцинований

Смолоскипна хода на честь Бандери: як річницю відзначили у Києві, Житомирі та Дніпрі