Про таке заявив в ефірі "5 каналу" політконсультант Олег Медведєв.
"Якщо говорити про поширеність доктрини "руського миру" в Україні, то вона безумовно, зменшилася, тобто вона не зійшла на пси, в неї ще є певна кількість прибічників, але це зовсім не те, що було 5-10 років тому. І власне кажучи, не дарма кажуть зараз про геополітичну катастрофу тисячоліття для Росії, тому що, ну напевно, розпад Російської Православної Церкви і втрата нею позицій в Україні – це, можливо, навіть масштабніше, ніж розвал Радянського Союзу, який Путін назвав геополітичною катастрофою століття. Тому те, що в нас відбулося за п'ять років, і це не тільки томос, а тут можна говорити і про подію цього тижня, –про 334 голоси у ВР за те, щоб зафіксувати в Конституції обов'язковість курсу на Євросоюз і НАТО – це, власне, все є невпинний процес всихання, скорочення і витравлювання в Україні позицій так званого "руського миру", – сказав експерт.
Він також прокоментував те, що в Україні можуть лишитися віряни, які не захочуть перейти до ПЦУ: "Щодо єдності, я переконаний, що у тривалій історичній перспективі, безумовно, більшість УПЦ Московського Патріархату, принаймні в західній і центральній Україні, поступово перейдуть до ПЦУ. Але я свідомий того, що доволі значна частина вірян залишиться у тій структурі, яка залишається в єдності з Москвою, і в принципі, не бачу в цьому трагедії. В людей має бути вибір у питанні віри, державної Церкви не має бути, але все-таки все має бути названо своїми іменами, тому вважаю абсолютно правильним є закон про перейменування. Тобто люди мають чітко знати, що це ПЦУ, яка управляється з України і є автокефальною, але якщо їм не подобається така Церква, вони можуть піти до іншої церковної юрисдикції, але вона має бути чесно названа, по суті – екзархатом або сукупністю єпархій парафій Російської Православної Церкви в Україні".
Медведєв також нагадав, що ми насправді живемо в історичний час, адже інші Церкви чекали надання Томосу про автокефалію століття, а нам на це знадобилося 27 років.
Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.
Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
Дивіться також фотогалерею за темою:
"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото











