Томос_автокефалія
Томос_автокефалія unn.com.ua

Томос для ПЦУ став для Росії більшою геополітичною катастрофою, ніж розпад Радянського Союзу – Медведєв

Отримання томосу та офіційне обрання курсу на ЄС і НАТО – це невпинний процес витравлювання позицій "руського миру" в Україні

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" політконсультант Олег Медведєв. 

"Якщо говорити про поширеність доктрини "руського миру" в Україні, то вона безумовно, зменшилася, тобто вона не зійшла на пси, в неї ще є певна кількість прибічників, але це зовсім не те, що було 5-10 років тому. І власне кажучи, не дарма кажуть зараз про геополітичну катастрофу тисячоліття для Росії, тому що, ну напевно, розпад Російської Православної Церкви і втрата нею позицій в Україні – це, можливо, навіть масштабніше, ніж розвал Радянського Союзу, який Путін назвав геополітичною катастрофою століття. Тому те, що в нас відбулося за п'ять років, і це не тільки томос, а тут можна говорити і про подію цього тижня, –про 334 голоси у ВР за те, щоб зафіксувати в Конституції обов'язковість курсу на Євросоюз і НАТО – це, власне, все є невпинний процес всихання, скорочення і витравлювання в Україні позицій так званого "руського миру", – сказав експерт.

Він також прокоментував те, що в Україні можуть лишитися віряни, які не захочуть перейти до ПЦУ: "Щодо єдності, я переконаний, що у тривалій історичній перспективі, безумовно, більшість УПЦ Московського Патріархату, принаймні в західній і центральній Україні, поступово перейдуть до ПЦУ. Але я свідомий того, що доволі значна частина вірян залишиться у тій структурі, яка залишається в єдності з Москвою, і в принципі, не бачу в цьому трагедії. В людей має бути вибір у питанні віри, державної Церкви не має бути, але все-таки все має бути названо своїми іменами, тому вважаю абсолютно правильним є закон про перейменування. Тобто люди мають чітко знати, що це ПЦУ, яка управляється з України і є автокефальною, але якщо їм не подобається така Церква, вони можуть піти до іншої церковної юрисдикції, але вона має бути чесно названа, по суті – екзархатом або сукупністю єпархій парафій Російської Православної Церкви в Україні".

Медведєв також нагадав, що ми насправді живемо в історичний час, адже інші Церкви чекали надання Томосу про автокефалію століття, а нам на це знадобилося 27 років.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
У Луцьку батьки масово відмовляються вакцинувати новонароджених від туберкульозу і гепатиту: причини називають різні
Наступний матеріал
Для велосипедиста і зима – не перешкода: кияни долучилися до міжнародного флешмобу
Loading...

Комітет ВР підтримав законопроект щодо процедури переходу релігійних громад

На Хмельниччині громада старовинної церкви-фортеці ХV століття перейшла до ПЦУ

"Шлях – незворотний": як у ВР ухвалювали історичне рішення про курс України на ЄС і НАТО – підсумковий сюжет

ВР підтримала зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО – відео голосування

ВР має розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО: виступ Президента перед нардепами – відео

Пленарне засідання ВР, де мають розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО – відео