"Шлях – незворотний": як у ВР ухвалювали історичне рішення про курс України на ЄС і НАТО – підсумковий сюжет

Верховна Рада 5 канал
Верховна Рада вже звернулася до країн-членів НАТО із закликом розпочати діалог про приєднання України до Альянсу вже у грудні цього року

Курс на вступ до НАТО та ЄС – незворотній. Україна закріпила його в Конституції. 335 голоси – за. Верховна Рада ухвалила таке рішення конституційною більшістю. Окремим документом уже звернулася до НАТО і просить план дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Про історичний день у парламенті – сюжет Анни Мірошниченко.

Хтось каже: історичне рішення, а хтось – порожня декларація. Україна готова конституційно закріпити свої наміри. Тут, у стінах парламенту, де колись розвернулася в бік позаблоковості.

2010 рік. Верховна Рада ухвалює. Україна – позаблокова держава і не бере участі у будь-яких військово-політичних союзах. Дев'ять років по тому Україна каже НАТО – "так". І очікує, що в сесійній залі знайдеться щонайменше триста голосів, щоби прописати це в Конституції.

Юрій Береза, народний депутат від "Народного фронту", зауважує: "Хто не стукає, тому не відкривають".

Парламентська більшість готова рухатися у бік НАТО та ЄС. Щоб на заваді не стали "радикали", які від вівторка блокують трибуну, взяли її у своє кільце. А біля президентського штандарта – жіночий десант.

5 канал

Артур Герасимов, голова фракції БПП, каже: "Це рішення буде водорозділом, і воно покаже, хто за Москву, а хто – за українських героїв". 

"Радикали" і "Батьківщина" обіцяють підтримати. Але при тому не забувають дорікнути нинішній владі.

"Дуже дивно, що це питання піднімається всього за 50 днів до виборів", – говорить голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.  

Олег Ляшко, голова фракції "Радикальна партія", своєю чергою каже: "Кудою ви ведете країну, манівцями? Колись Мазай там німців завів у болото, отак сьогодні українську націю Порошенко веде в болото".

курс на НАТО і ЄС
курс на НАТО і ЄС5 канал

"Опоблоківці" називають це не не лише піаром, а й порожньою декларацією. І відразу заявляють: вони не проголосують. Ані в ЄС, ані в НАТО, кажуть, Україну не чекають. 

"Це фількіна грамота. Ну, це очевидна узурпація", – каже заступник голови фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул.  

Не до політичних гасел, а до державницьких рішень закликає депутатів Президент. Каже, позаблоковість Україну не врятувала від російської агресії. Тож нині вибір країни – європейський і євроатлантичний: "Прямо зараз у Кремлі спостерігають події у ВР, не дочекаєтесь, не буде радості. ВР продемонструє єдність. Ми йдемо своїм шляхом, і цей шлях – до Євросоюзу".

5 канал

"Наш вибір – це могутня і безпечна Україна, голосуємо за майбутнє", – каже голова ВР Андрій Парубій. 

І вже після позитивного голосування ті, хто тиснув кнопки "за" – обережні в оцінках ухваленого. Тепер чекатимуть конкретних рухів Києва у шляху на Захід.

Олена Сотник, народний депутат від "Самопомочі", каже: "Це дуже небезпечно – внести в Конституцію України зміни, а потім практично з цим нічого не зробити. Це буде гірше, ніж колись відмовитися від підписання асоціації". 

А представник Президента у ВР Ірина Луценко наголошує: "Тепер Україні, Верховній Раді, Кабінету Міністрів треба виконувати домашнє завдання. Укріплювати сектор безпеки, продовжувати реформи". 

5 канал

Крім того, що Верховна Рада закріпила в Конституції незворотність стратегічного курсу, вона ще й звернулася до країн-членів НАТО з закликом розпочати діалог про приєднання України до Альянсу вже у грудні цього року.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
Нардеп Гончаренко спрогнозував, коли звільнять українських моряків
Наступний матеріал
Підводні камені "Північного потоку-2": чи вдасться Україні спинити його будівництво – Гончаренко
Loading...