Підводні камені "Північного потоку-2": чи вдасться Україні спинити його будівництво – Гончаренко

"Північний потік-2" UA.News
Народний депутат України Олексій Гончаренко в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" розповів про перспективи розвитку будівництва "Північного потоку-2" і чим цей проект загрожує Україні

Нардеп Олексій Гончаренко заявив, якщо Європа відмовиться від будівництва "Північного потоку-2", до бюджету України піде близько трьох мільярдів доларів. Окрім того, це повна безпека України та Європи від монополізації РФ.

"Хтось живе цінностями, а хтось живе прагматичними тільки своїми інтересами. Тому труба, діюча по території України, – це є елемент захисту нашої держави. Думаю, що є дуже важливим для українського дипломатичного фронту на чолі з президентом, домогтися як мінімум гарантій того, що частина цього транзиту збережеться в будь-якому разі, і, звичайно, боротися з будівництвом "Північного потоку-2" всіма можливими засобами", – сказав народний депутат.

Він також зауважив, що Данія – це одна з тих країн, які заважають проекту "Півнчіний поток-2", бо вона розуміє всю небезпеку цього будівництва. На жаль, Росія може обійти Данію і прокласти трубу іншим шляхом.

"Але вони можуть обійти данські територіальні води, і це також треба розуміти. Воно буде їм там трошки дорожче, але це є можливим. І тому велика надія зараз на позицію США і Європейського Союзу як інституції, бо в цьому питання ми бачимо, що з Німеччиною ми знайти спільну мову не можемо", – розповів Гончаренко.

За його словами, Німеччина оперується вигідними умовами для неї від РФ і не розуміє всієї небезпеки "Північного потоку 2".

"Їм це дуже вигідно, і ця вигода, на жаль, затьмарює їм очі, на жаль, вони демонструють, що для них цей проект дуже важливий також. Тому, хто може зараз зупинити цю спільну роботу Росії з Німеччиною, – у тільки США і Євросоюз. Зможуть вони це чи ні – важко сказати. Ми зустрічаємося з європейськими політиками, пояснюючи їм, що "Північний потік-2" – це не економічний проект і не енергетичний проект, а це політичний проект. І мета його – це взяти на газову голку Європу ще більше, монополізувати постачання газу", – зазначив нардеп.

Гончаренко додав, якщо відкрити російські документи, то можна знайти прописану стратегію, яка каже, що для РФ енергоносії – це як вид зброї.

"Наша головна мета тут – це пояснювати, шукати союзників, робити їм якісь пропозиції, щоб вони відійшли від цього, а щось робили разом з нами. Я не хочу відкривати всі карти, але все це робиться. Маємо сподіватися на результат", – сказав Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Білий дім попередив ЄС про посилення тиску через будівництво "Північного потоку".

Також дивіться фотогалерею за темою:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Шлях – незворотний": як у ВР ухвалювали історичне рішення про курс України на ЄС і НАТО – підсумковий сюжет
Наступний матеріал
Перспективи Kyiv Boryspil Express та які нові проекти планує "Укрзалізниця" – ексклюзивне інтерв'ю
Loading...