5 канал

"Не можна торгуватися стратегічним курсом": Гопко розповіла, як Рада готується до голосування за зміни в Конституції

В Україні з візитом перебуває голова Конституційного суду Литви для того, щоб ділитися досвідом своєї країни, яка пройшла подібний шлях

Після канікул депутати стали до роботи – розпочалося урочисте відкриття 10 сесії 8 скликання Верховної Ради. На порядку денному у депутатів питання нацбезпеки та оборони, паливно-енергетичного сектора і завершать – перейменуванням населених пунктів. Важливий день очікується в четвер, 7 лютого, коли парламент спробує внести зміни до Конституції стосовно курсу України в ЄС та НАТО.

"Сподіваюся, що в залі буде 300 голосів – конституційна більшість – а то і більше депутатів проголосують. Тому що, в не залежності від різних висловлювань представників певних груп, які торгуються, що не віддадуть голоси, я хотіла б сказати, що це стратегічне рішення для майбутнього всієї нації. Зараз з візитом на наше запрошення перебуває голова Конституційного суду Литви, який ділиться своїм досвідом, адже Литва у 1996 році теж ухвалювала рішення по зміні до конституції по вступу до ЄС та НАТО – багато хто вважав, що це фантазії Литви і посткомуністична держава ніколи не буде членом ЄС та НАТО. А вже у 2004 році країна стала членом НАТО", – прокоментувала голова комітету Ради у закордонних справах Ганна Гопко.

За її словами, роботи у парламентарів зараз багато. Вона назвала зміни до Конституції укріпленням курсу України до ЄС та НАТО, його незмінності на випадок непрогнозованих результатів президентських і парламентських виборів.

Також Гопко запевнила, що ці зміни не носять декларативного характеру.

"Тому що ми в Конституції закріплюємо і зобов'язання для Верховної Ради в подальшому імплементувати ті закони, які відповідають нашому стратегічному курсу і щодо ЄС, і щодо НАТО. Так само і обов'язок для уряду імплементувати через підзаконні ініціативи. Тому тут якраз немає декларативності, але можливо, якщо будуть якісь проросійські законопроекти внесені в зал – вони не відповідатимуть вже змінам до Конституції щодо ЄС чи НАТО", – наголосила парламентарка.

Гопко застерегла, що в Раді є певні групи, які намагаються "виторгувати свої голоси" у власних інтересах, прикриваючись інтересами людей.

"Слухайте, друзі, давайте проголосуємо за стратегічний курс, будемо рухатися далі на шляху до реформ, а після цього будете торгуватися на якісь свої речі. Не можна торгуватися стратегічним курсом", – наголосила Гопко.

Нагадаємо, 20 вересня торік парламент спрямував до Конституційного Суду для отримання висновку проекту закону про курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

22 листопада Конституційний Суд надав позитивну відповідь щодо законопроекту і цього самого дня народні депутати ухвалили його.

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Наступний матеріал
Черговий напад на євроактивістів: у волонтерки чоловік намагався відібрати бланки із підписами за вступ до НАТО та ЄС

"Люди, які відстоюють євроінтеграцію України, потребують захисту": у БПП відреагували на побиття активістки

США і Євросоюз посилять санкції, якщо РФ не звільнить українських моряків – Волкер

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Розкрадання в ЗСУ та підрив обороноздатності держави 2004-2017: засідання Тимчасової слідчої комісії ВР – трансляція

Набув чинності наказ, що дозволяє напряму закуповувати озброєння за кордоном

Столтенберг розповів, чи буде НАТО розміщуватиме ядерні ракети в Європі