Ірина Луценко
Ірина Луценко 5 канал

Закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО не потребує проведення референдуму – Луценко

Відповідні зміни зміни потребують дворівневого голосування в парламенті, однак не всенародного голосування на референдумі

Для впровадження в Україні курсу на ЄС і НАТО не потрібно проводити референдум. Про таке в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заявила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

"Дуже багато опозиційних фракцій, зокрема Опоблок та "Батьківщина", заявляють, що ці зміни до Конституції потребують референдуму. Зазначу, що у ст. 156 Конституції вже сказано: якщо будуть вноситися зміни до першого, третього й тринадцятого розділу, то саме ці розділи потребуватимуть референдуму. Президентом вносяться зміни до Преамбули (не в перший розділ) та у восьмий розділ. Внесення змін до цих розділів не потребують проведення референдуму", – пояснила Луценко.

Вона також додала: "Такі зміни потребують дворівневого, як і будь-які зміни, голосування. 226 голосів на одній сесії, аби відправити в Конституційний Суд, який подивиться, чи відповідають ці зміни тим нормам, які вже є в Конституції. Якщо відповідають, тоді 300 голосів має бути проголосовано. Тобто, жоден референдум не потрібен для того, щоб проголосувати за зміни, пропоновані Президентом".

Представник Президента додала: найімовірніше, в сесійну залу цей документ потрапить уже в четвер.

"Найімовірніше, цей законопроект буде поставлений на четвер. Він має пройти до того чотири комітети: європейську інтеграцію та національної безпеки вже пройшов, ще комітет Князевича (правової політики) та антикорупційний. Наступному тижня в середу документ буде поставлено в комітеті, тому я впевнена, що на четвер ми можемо виносити його у першому читанні", – прокоментувала Луценко.

Нагадаємо, 5 вересня Комітет з нацбезпеки ВР одноголосно схвалив зміни в Конституції щодо європейського курсу України. Відповідні зміни Президент вніс до Ради у вигляді законопроекту 3 вересня. 

Детальніше про заплановані зміни читайте за посиланням. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
"Зазвичай, так волоцюг ховають": Казанський про захоронення Захарченка
Наступний матеріал
Ані піднятися на борт, ані зійти в порту: біля Одеси 12 моряків застрягли на суховантажі
Loading...