Конституція України
Конституція України Depositphotos

Опубліковано текст змін до Конституції щодо курсу на членство в ЄС та НАТО

Серед іншого, у Основному законі пропонується зафіксувати і підтвердження європейської ідентичності українського народу

На веб-сторінці Верховної Ради був опублікований текст президентського законопроекту №9037, яким пропонується внести зміни до Конституції України щодо стратегічного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Згідно з документа, планується в преамбулі Основного закону закріпити незворотність курсу України на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО.

"Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави", – мовиться у пояснювальній записці до проекту закону.

Серед іншого, у Конституції пропонується зафіксувати і підтвердження європейської ідентичності українського народу.

У статті №85 планується визначити, що до повноважень українського парламенту належить "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО".

Стаття №102 доповнюється пунктом, в якому зазначається, що "Президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО".

Статтю №116 пропонується доповнити положенням, відповідно до якого Кабінет Міністрів забезпечує "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО".

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Президент вніс до ВР законопроект змін до Конституції щодо євроатлантичної інтеграції України.

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін повідомив, що Україна перегляне всю договірно-правову базу з РФ
Наступний матеріал
Старше за піраміди на 2500 років: у Єгипті археологи відшукали залишки стародавнього поселення