Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Незмінність зовнішньополітичного курсу України має бути закріплена в Конституції, меморандуми – неприйнятний формат – Порошенко

  Зокрема в преамбулі зафіксують "цивілізаційний вибір" України на європейську та євроатлантичну інтеграцію

  Президент України Петро Порошенко наголосив, що незмінність зовнішньополітичного курсу має ґрунтуватися на внесенні змін до Конституції країни, а будь-які інші формати, які не передбачають юридичних зобов'язань сторін – неефективні. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Дуже просив би, щоб ці проекти (змін до Конституції, – ред.) якомога швидше були розглянуті, внесені до порядку денного і спрямовані в Конституційний Суд, щоб ті зміни, які відбулися після Революції гідності, були незмінні, і не допустити реваншу. Хочу окремо наголосити, що будь-який інший формат документа, який не має юридичних зобов'язань, насправді, є, м'яко кажучи, неефективним ", – зазначив він на зустрічі з головами фракцій і керівництвом парламенту в понеділок, 3 вересня, увечері в Києві.

  "У мене взагалі після відповідних подій із російською агресією слово" меморандум ", включаючи "Будапештський", трохи дратує", – зауважив Президент.

  За повідомленням Порошенка, зміни будуть внесені у преамбулу, три статті та перехідні положення Основного закону України.

  "У перехідних положеннях ми чітко фіксуємо позицію, що ми вилучаємо норму, на підставі якої в Україні перебував Чорноморський флот (РФ, – ред.). Конституційних підстав для цього після ухвалення цих конституційних змін не буде", – зазначив він.

  Зокрема, в преамбулі зафіксують "цивілізаційний вибір" України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. За словами Порошенка, в трьох статтях Основного закону закріплять, що Верховна Рада, президент і Кабінет Міністрів України підтримуватимуть і реалізуватимуть євроатлантичний курс України.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко звернувся до жителів тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Він наголосив, що влада докладає всіх зусиль для звільнення регіонів від бойовиків і відновлення територіальної цілісності країни.

  Попередній матеріал
  МЗС нагадав BBC, що насправді відбувається на Донбасі
  Наступний матеріал
  Геращенко розповіла, як розриватимуть договір про дружбу і партнерство з РФ

  Зустріч Президента України з керівниками парламентських фракцій та груп – відео

  "Укроборонпром" перейшов від ремонту до випуску сучасної військової техніки – Порошенко

  Петро Порошенко провів телефону розмову з Ангелою Меркель

  Порошенко наказав РНБО готуватися до втручання Росії у вибори

  "Мабуть, повертався зі США": пасажири сфотографували, як Порошенко летів до Києва

  Президент вніс до ВР законопроект змін до Конституції щодо євроатлантичної інтеграції України